Українському захиснику знайшли серце за 600 км від Львова

Поділитись
Кардіохірурги Лікарні Святого Пантелеймона пересадили серце захиснику !
 
“Я йшов на операцію, як на війну. Знав, що можу не повернутися”: спеціалісти відділення кардіохірургії та трансплантації серця врятувати життя воїна, в якого після важкого поранення розвинулася серцева недостатність.
 
Про цей випадок розповіли у Першому медичному об’єднанні у Фейсбук
 
Аби виконати цю операцію, лікарі з пацієнтом та всім необхідним обладнанням вирушили за 600 кілометрів від Львова.
 
Пацієнт: 49-річний Василь Ципівко з селища Шкло, що на Львівщині. До війська чоловік доєднався ще на самому початку повномасштабного вторгнення – у березні 2022 року. Служив стрільцем. Через півтора роки у лавах ЗСУ – у вересні 2023-го – поруч із Василем розривається ворожий боєприпас. Попри важке поранення, чоловік одужує і успішно відновлюється. Однак на початку цього року його самопочуття різко погіршується.
 
Ось що розповідає сам захисник: “У мене з’явилася задишка. Стало важко ходити – не міг пройти й 5 метрів. Я навіть шнурівки не міг зав’язати, бо задихався”.
 
 
Результати обстеження приголомшують Василя – йому потрібна трансплантація серця. У чоловіка спадкове захворювання – дилатаційна кардіоміопатія, раніше хвороба про себе не давала знати. Спровокувало загострення важке поранення захисника. Спочатку роботу серця захисника лікарям вдавалося підтримували за допомогою пігулок. Коли медикаменти вже перестали допомагати, пацієнта поставили в лист очікування на донорське серце.
 
У ніч з 6 на 7 травня Василя повідомили, що з’явився донор. Але – він аж в Одеській області. Це надто далеко від Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Адже небо для цивільних польотів нині закрите, а дорога каретою швидкої надто довга для донорського органу. Та львівські кардіохірурги швидко зорієнтувалися – як не прогавити шанс на друге життя для захисника.
 
“Стан Василя був критичний. Зі своїм серцем він не прожив би і місяця. Донор ідеально підходив, але транспортувати його у Львів було неможливо, адже серце живе лише 4 години поза людським тілом. Тому ми оперативно взяли реципієнта, тобто Василя, зібрали команду та апаратуру і вирушили в Одеську область на операцію”, – розповідає Роман Домашич, керівник відділення кардіохірургії та трансплантації серця Першого медоб’єднання Львова.
 
Донором для Василя став 37-річний чоловік, який потрапив в ДТП медики тамтешньої лікарні констатували смерть мозку. Його родина ухвалила складне рішення та дозволила вилучити органи, задля порятунку життя інших людей. Щирі співчуття та вдячність рідним донора, які зробили неймовірне – подарували шанс на порятунок життя захисника.
 
Трансплантацію львівські кардіохірурги виконали в місті Балта Одеської області – на базі міської лікарні. Операція минула успішно і вже на наступну добу після пересадки органу лікарі разом із пацієнтом повернулися до Львова. А вже на другу добу Василь почав ходити.
 
“Це якесь диво! Я в це не вірив. Йшов на операцію, як на війну. Але я живий і тепер здорове серце б’ється в мене в грудях”, – каже захисник перед випискою.
 
Вже на 10-ту добу після трансплантації донорського серця Василя відпускають з лікарні додому.