Що означає для України загибель іранського президента

Поділитись

Іранський президент Ібрагім Раїсі, який загинув у авіакатастрофі, керував на цій посаді країною упродовж трьох років. 

Що означає для України загибель керівника держави, яка була і є союзником країни агресорки Росії, постачаючи їй дрони, зброю та підтримує окупантів у війні.

Ібрагім Раїсі починав свою кар’єру як прокурор, потім став головним суддею Ісламських революційних судів, де отримав прізвисько “М’ясник Тегерану” за участь у страті тисяч політичних в’язнів у 1988 році. Там вони засудили до смерті десятки тисяч людей.

У 2021 році Раїсі був обраний президентом Ірану, що ознаменувало початок більш жорсткої політики в країні. Його адміністрація посилила закони про мораль, збільшила підтримку бойовиків на Близькому Сході та прискорила ядерну програму Ірану.

Під час його правління Іран зіткнувся з масштабними антиурядовими протестами після смерті Махси Аміні в поліції. Уряд Раїсі жорстко придушував протести, застосовуючи насильство та страти.

Раїсі вважався другою за важливістю політичною фігурою в Ірані після верховного лідера аятоли Алі Хаменеї та широко розглядався як його наступник.

У випадку смерті Ібрагіма Раїсі, його обов’язки тимчасово перейдуть до першого віце-президента Ірану Мохаммада Мохбера.

Що це для значить для України ? На думку нардепа Ярослава Железняка, майже нічого. Щонайменше так пише багато авторитетних видань. Але викличе внутрішньополітичну перебудову Ісламської Республіки.