Подорожчання електрики неминуче, питання на скільки ?

Поділитись

Ще у січні цього року нардеп від партії “Слуга народу”  Сергій Нагорняк заговорив про новий тариф на електроенергію по 6 грн замість 2,64 грн за кВт-год, який діє зараз.

Сьогодні цей же нардеп говорить про те, що чинний тариф на електроенергію вже не відповідає вимогам часу.

Член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг «Слуга народу» Сергій Нагорняк сьогодні не впевнений, що уряд підніме ціну за електрику аж до 6-и гривень. 

Однак він припускає, що найімовірніше з 1 червня тариф таки буде переглянутий, та нагадує, що на цей рік в держбюджеті передбачено 50 млрд грн на субсидії з розрахунком на три мільйони домогосподарств.

«Минулого року той же «Енергоатом» дотував пільговий тариф для населення на 100-110 млрд грн на рік. А сьогодні йому потрібно добудовувати третій і четвертий енергоблоки на Хмельницькій АЕС, – нагадує нардеп», –  Якщо ми не будемо будувати нову генерацію, то колись нас не врятують ані європейці, ані американці. За таких умов у держкомпаній просто нема фізичної можливості дотувати населення. І партнери, які дають нам гроші, на щастя чи на жаль, диктують нам певні умови, до яких ми маємо дослухатись».

Чинний тариф на електроенергію, який вже не відповідає вимогам часу складає 2,64 грн за кВт-год. Наразі обговорюється його підвищення в діапазоні 3,5-5 грн за кВт-год.

Читайте також: чому інвестори не будуть вкладати в українську економіку