Моя супутниця у житті: що для мене означає вишиванка ?

Поділитись

Сьогодні українська вишиванка трансформувалася з повсякденного одягу у святкове вбрання. Вона підкреслює значення урочистостей, їхню важливість.

Ще у дитсадку мама одягла мене на свято в український стрій: вишиванка, спідничка, запах і найбільше мені подобався віночок зі стрічками.

Це було моє перше знайомство з вишиванкою. Зараз дуже вдячна, що це не був образ шароварщини, а справді вишиванка вишита червоно-чорним хрестиком. Цю вишиванку передала мені старша сестра.

А в дитячих спогадах бабусина кімната – це справжня скарбниця, де завжди панує атмосфера спокою та любові. Над образами кожна стіна була прикрашена вишитим рушником, кожен мав свій особливий орнамент.

На ліжку, мов на виставковому стенді, акуратно складені подушки, кожна з яких – справжній шедевр народного мистецтва. Різноманітні орнаменти, вишиті з любов’ю та майстерністю, чарують своїми барвами та візерунками.

Найвищу подушку, немов королеву, вінчає хустинка з мереживами, додаючи їй ще більшої розкішності.

Чи це не краса? Безсумнівно! Пізніше бабуся дарувала на весілля молодшому поколінню вишитий рушник, хоча вважається, що кожна дівчина має собі вишити долю сама.

Вдруге урочистий образ вишиванки виринає для мене тоді, коли йшла у перший клас. Це було захопливо, адже кожен був убраний так елегантсько і традиційно. Вишиванка була обов’язковим атрибутом на усіх святах.

Справжню важливість вишиванки починаєш розуміти коли вже дорослішаєш. Вишиванка це символ родової пам’яті, спадковості, любові. Я пишалась своїми вишиванками ! До слова, згодом їх побільшало.

Моя мама вирішила започаткувати вишиття сорочки для дітей. Мені подобалось вишивати її разом – це неймовірні відчуття. Уявіть собі: намистинками вкладати спогади й емоції в сорочку.

Складається так, що вишиванка стала мені підтримкою на різних важливих подіях і життєвих етапах: супроводжує та оберігає.

Зі святом вишиванки, українці !

Роксолана Вовк

Читайте також: що означає вишиванка для українця