В Іспанії можуть роздавати “зелені повістки”, що вплинуть на кількість готелів на узбережжі

Поділитись

В Іспанії може суттєво поменшати кількість готелів та закладів відпочинку на узбережжі. До цього може призвести прийняття нового законопроєкту, що передбачає закриття майже 4 тис. різних готелів та закладів.

Як пише видання The Olive Press, пляжні бари та готелі першої лінії можуть зносити у рамках так званої «зеленої повістки». У такий спосіб уряд країни планує боротися із масовим неконтрольованим туризмом.

Є припущення, що пляжна інфраструктура в Іспанії може опинитися під загрозою у зв’язку з «ризиками підвищення рівня моря та глобального потепління». Але все йде до того, що популярна у туристів країна просто вирішила кардинально зменшити кількість туристів.

Йдеться про поправку до Загального положення про прибережну зону в Іспанії, який зараз розглядає Міністерство екологічного переходу в Мадриді у межах обговорення підвищення рівня моря та глобального потепління. У цій поправці назвали «зоною ризику» прибережні курорти, «де сходяться скелі, набережні, піщані пляжі, і море і в результаті ці землі особливо чутливі до підвищення середнього рівня моря, пов’язаного зі зміною клімату».

Ця поправка може призвести до того, що власники у відповідних районах втратять свої права власності, оскільки її буде перекласифіковано на «громадське надбання».

Пляжні бари та ресторани, а також готелі та приватні будинки у певних частинах іспанського узбережжя можуть бути офіційно вилучені. Тільки деякі з них будуть здані назад в оренду власникам на 30 років або максимум на 75 років. А як тільки термін оренди закінчиться, іспанський уряд отримає право робити з об’єктами нерухомості все, що забажає, включаючи їхнє знесення.

У разі схвалення цієї поправки будь-яка власність на «кордоні ризику» пляжу може бути відписана на користь «зеленої повістки». Однак самі іспанці не збираються просто так підкоритися “зеленій повістці”. Наприклад, у місті Денія проти закону підприємці вийшли на масові маніфестації.

Закон має торкнутися майже 4 тис. різних готелів та закладів громадського харчування. 

На даний момент законопроєкт перебуває на стадії підготовки. Далі він має пройти громадські консультації, перш ніж одержати остаточне схвалення уряду Іспанії.

Читайте також: уряд Іспанії нагородив чотирьох львів’ян