Електрика подорожчає, бо інвестори не будуть вкладати гроші за таким тарифом

Поділитись

Питання про здорожчання електрики для населення мусується вже щонайменше другий місяць після того як російські терористи обстріляли кілька ТЕЦ в Україні, у тому числі і найбільшу на Київщині – Трипільську.

Саме ТЕЦ стали для російських загарбників ціллю, метою зламати спротив українців. 

Через знищені об’єкти генерації енергетики вже неодноразово натякаил на потребу підняти тариф, щоб мати кошти на відбудову знищеної інфраструктури.

Рішення щодо перегляду тарифу для населення невідворотне, бо воно потрібне для будівництва енергетичних об’єктів. Про це заявила президентка аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко. 

«Підвищення тарифів невідворотне, але воно і необхідне, тому що ми продовжуємо дуже багато використовувати ресурсу нашої генерації на виснаження. Для того щоб бути впевненим, що у нас буде нормальна генерація через 10-15-20 років, а ми зараз говоримо про нову генерацію, про нові технології, це ще більше коштів, для цього потрібно щоб хтось інвестував», – сказала вона.

На думку Павленко, ніхто з інвесторів не стане вкладати кошти у нову генерацію без перегляду тарифу для населення. Вона пояснила, що зараз в України немає на це коштів, а західні інвестори не приходять просто так і не пропонують свої гроші. Для цього потрібні переговори.

«Тому для того щоб ми розуміли, що у нас буде чиста енергія, безпечна енергія, постійна енергія через 10-15-20 років, я думаю, що абсолютно невідворотно нам доведеться всім підвищувати тариф», – пояснила експертка аналітичного центру.

Читайте також: електрика для українців може подорожчати до 6 грн за кіловат