Чи стане смерть Кадирова і третя чеченська війна другим фронтом для Путіна
Після двох чеченських воєн у 1994-96 та 1999-2000-у роках росія здавалося б приборкала силою, кров’ю та грішми чеченців. знищивши їхніх лідерів, втративши тільки у другій кампанії понад 6 тисяч військових та спецслужб убитими. І хоча партизанська війна у Чечні тривала ще багато років після закінчення воєнних дій, але у владі Чечні перебували промосковські лідери. І навіть знищення під час теракту 9-го травня 2004 року промосковського Ахмата Кадирова та локальні часом багатоденні військові сутички чеченців із військами РФ не змінило ситуації.
Зараз Чечнею у складі РФ керує молодший син Ахмата Кадирова Рамзан, який всіляко допомагає Путіну впроваджувати імперську політику щонайменше на території Чечні і спорядивши на війну з Україною своїх бойовиків-чеченів.
Незважаючи на те, що Рамзану Кадирову лише у жовтні цього року може виповнитися 48 років, про стан його здоров’я за останні п’ять років пишуть різне і здебільшого згадують про проблеми зі здоров’ям.
Саме п’ять років Рамзан Кадиров сильно схуд. Таким чином проявився перший симптом розвитку панкреонекрозу, вкрай серйозного захворювання з високим ступенем летальності. Відтоді Рамзан Кадиров постійно лікується і йому проводять хірургічні втручання. Погіршилося здоров’яКадирова і весною 2022 року, а відтак у 2023-у році відмовили нирки та застоялася рідина у легенях. Він стрімко розповнів, а форма його живота набула всіх ознак панкреатогенного асциту.
Його навіть не було на федеральному посланні Путіна в лютому 2023-го року, його все рідше помічають на публіці, незважаючи на ситуаційні відосики із намаганням створити позитивну міну під слабенькі і хрипливі вигуки на кшталт “Ахмат сила”.
Як пише видання “Главком”, анонімний чеченський телеграм-канал «Нійсо» нещодавно повідомив про госпіталізацію Кадирова. За даними джерел «Нова газета Європа», Кадиров потрапив до лікарні з гострою легеневою недостатністю, що розвинулась у нього внаслідок передозування транквілізатором «Дормікум». Для стабілізації дихальної функції Кадирова підключили до штучної вентиляції легеней, для чого ввели у медикаментозний сон, так звану «медикаментозну кому». Власне, звідси пішли чутки про кому чеченського лідера.
У разі смерті очільника Чечні Рамзана Кадирова зростає ризик підвищення, що «баланс терору» на Кавказі буде порушено і Кремлю доведеться втрутитися військовим шляхом. Про це йдеться в матеріалі The Times.
Щоб якось наблизити наступництво свого сина Ахмата Кадирова Рамзан призначив його міністром у справах спорту і молоді Чечні, а закон передбачає, що глава Чеченської Республіки має бути не молодшим 30 років.
Натомість фаворитом, схоже, є генерал-майор Апті Алаудінов – командувач чеченських найманих загонів “Ахмат” в Україні. Кремль розглядає його як людину, з якою можна вести справи.
«Ось чому ймовірна смерть Кадирова така важлива. Стабільність у Чечні була куплена після війни як коштом величезних федеральних субсидій – щоб підкупити Кадирова і решту чеченської еліти – так і шляхом балансу терору між збройними таборами, що змагаються і присягнулися у вірності Кадирову, але не довіряють один одному. Якщо спроби призначити нового лідера викличуть розкол у чеченській еліті, це, найімовірніше, стане не просто політичним, а збройним конфліктом», – йдеться в матеріалі.
Якщо це станеться, то стане жахливою дилемою для Путіна, і в найбільш невідповідний момент. Втихомирення Чечні та запобігання поширенню нестабільності на решту неспокійного Північного Кавказу майже напевно вимагатиме значного розгортання російських військ.
Путін може опинитися у ситуації, коли війну в Україні він закінчити не схоче з огляду на слабкі досягнення за більш ніж два роки військової агресії, а в Чечні йому доведеться утретє застосовувати війська. Іншими словами, розпочати третю чеченську, що приборкати ту частину Чечні, яка знову захоче стати незалежною від Москви. А це означатиме, що чеченці цілком можливо відкриють другий фронт, у якому Росія змушена буде задіяти частину військ, що зараз воюють в Україні.
Читайте також: чи розпочне Росія війну за Сувалкський коридор до Калінінграда (Кенігсберга) ?