Тарифи на електроенергію зростуть, питання часу

Поділитись

Через удари російських окупантів по теплоелектростанціям, які генерують енергію, зокрема по найбільшій у Київській області Трипільській ТЕЦ, також у Харкові та Сумах, вартість електроенергії може зрости.

Саме через ці удари і пошкодження енергосистеми ціна електроенергії буде зростати, вважає менеджер з адвокації євроінтеграційних реформ і радниця голови Держенергоефективності Ольга Євстігнєєва.

Про це вона пише   у своїй колонці.

«З огляду на те, що внаслідок обстрілів ціни на електроенергію будуть зростати – цілком логічним є розпочати підготовку запровадження таргетованих субсидій разом з Мінсоцполітики та допрацювати порядок щодо визначення вразливих споживачів згідно з європейськими нормами», – написала вона.

Євстігнєєва наголосила, що також сьогодні треба зосередити зусилля на розбудові інфраструктури для збільшення перетоків електроенергії з країн ENTSO-e.

Також потрібно спростити процедури для швидкого приєднання нових проєктів «зеленої» енергетики та систем накопичення енергії до електромережі.

Раніше повідомлялось, що Міністерство енергетики та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вивчають можливість перегляду тарифу на світло для відновлення енергосистеми після обстрілів.

Місяць тому міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що питання підвищення тарифів можуть розглянути після завершення опалювального сезону (зазвичай це початок – середина квітня):

«Якщо тарифи й переглядатимуть, то тільки після завершення опалювального сезону, і підвищення може бути лише диверсифікованим, тобто залежно від споживання кожного домогосподарства».

Читайте також: тарифи на електрику можуть зрости до 6 грн за кіловат