Війна за Сувалкський коридор: її немає, але до неї готуються
Війна між країною агресоркою Росією та країнами Польщею та Литвою може виникнути довкола Сувалкського коридору, який відділяє тимчасово окуповану територію Кенігсберга, що носить нині назву Калініградська область.
Ця частина Балтики, яку Радянський Союз отримав як контрибуцію від фашистської Німеччини, досі перебуває під юрисдикцією Росії. Однак, щоб потрапити сюди суходолом, росіянам доводиться проїхати територіями Польщі або Литви і така умова створює мешканцям країни-агресорки певний дискомфорт.
У закликах російських пропагандистів неодноразово лунали наративи про те, щоб захопити цих сто кілометрів суші, щоб так би мовити возз’єднатися із “насєлєнієм Калініграда”.
Свого часу німецьке видання Bild ретельно повідомляло про початок російського наступу на Україну, який стався 24 лютого 2022 року. Воно ж прогнозувало, що конфлікт між росіянами і військами НАТО на Сувалкському коридорі розпочнеться у лютому 2024-го року. І якщо у цьому випадку німецькі прогнозисти не вгадали, то у наступному таки їхні прогнози наближаються до реальних. Йдеться про те, що наприкінці травня – на початку червня російські окупанти зможуть потіснити українських захисників, які змушені будуть дещо відступити. Про трудні часи говорив і керівник української розвідки Кирило Буданов.
Щоб випередити будь-які дії з боку російських терористів, у Сувальський коридор (Przesmyk suwalski) зайшли підрозділи військ Литви та Польщі.
У операції з навчання та захисту території Сувальського коридору бере участь 1,5 тисячі солдатів і офіцерів збройних сил країн та 200 одиниць техніки, повідомили на сайті Збройні сили Литви.
Спільні литовсько-польські міжнародні навчання Narsus Grifonas 2024 («Хоробрий грифон») спрямовані на «відпрацювання сценаріїв оборони на підступах до «Сувальського коридору» за двостороннім планом «Орша» Литви та Польщі.
Головною метою навчань, організованих бригадою піхоти «Жемайтія», є відпрацювання здатності штабу бригади та підпорядкованих підрозділів планувати та проводити оборонні військові операції у взаємодії з союзниками по НАТО», – наголошують литовські військові.
У навчаннях беруть також участь окрім Литви, військова поліція, військово-медична служба, ППО, ВПС, інженерні батальйони.
Участь у навчаннях візьмуть також союзники Литви – військові зі США.
Навчання відбуваються за підтримки винищувачів військ союзників, які виконують місію патрулювання в країнах Балтії.
У січні цього року повідомлялось, що Польща та Литва проведуть спільні військові навчання для посилення оборони Сувалкського коридору на випадок ймовірної агресії Росії.
Ініціювали ці навчання Збройні Сили Литви.
До слова, територія теперішньої Калінінградської області відповідно до Потсдамського договору мала бути деокупована Росією ще у 1996 році. Однак Росія цієї умови не виконала.
Читайте також: Росія може спробувати випробувати статтю 5 солідарності НАТО.