Як позбутись кульбаб на ділянці

Поділитись

Позбутися кульбаб на ділянці доволі складно, але значно зменшити їх кількість все ж можливо . 

Ці жовті квіточки рясно зацвітають навесні, як не у вас, то у ваших сусідів і коли вони ”запухнастять” свої голови , тоді обов’язково розкинуть на парашутиках своє насіння  довкола.  І обов’язково долетять  і  захочуть поселитись на вашому чудовому газоні і грядках.

Фото : Контент Медіа
Фото: Контент Медіа

Кульбаба дуже швидко поширюється по ділянці. Ця пухнаста кулька скидає сотні дрібних насінин, яке проростає лише за сім днів.

Хімічний спосіб обробки

Звісно, можна провести хімічні обробки грунту і позбутися кульбаби на ділянці.

Усі рослини бояться агресивних засобів, які унеможливлюють їхній ріст, але при цьому можна нанести шкоду і іншим рослинам. 

Якщо ви плануєте ”хімічно”  боротися з кульбабами, то краще використовувати гербіциди, які діють на певний тип рослин, у цьому разі для дводольних, щоб не нашкодити іншим. Такі як  “Лінтур”, “Ураган форте”. Найкраще застосовувати засоби від бур’янів, коли рослини ще молоді.

Народні методи 

Можна – засолити ( засолювання ґрунту). Знадобитися  звичайна харчова сіль, якою посипати бур’яни і через кілька днів вони загинуть. На кожну рослину потрібно одну столову ложку концентрату (сіль розвести у воді).  Потрібно дуже акуратно, адже якщо поливати, біля грядок, то  можуть загинути й інші рослини. Такий метод краще не використовувати на грядках і газонах. Адже на посоленому ґрунті ще довго нічого не буде рости, тому цей спосіб позбутися кульбаб на  городі точно не найкращий .

Можна полити окропом або залити корінь оцетом . 

Тому, ці народні методи є малоефективними у боротьбі з кульбабою та й можуть зашкодити рослинам поряд.

Ручний спосіб позбутися кульбаб.

Можна вручну з коренем викопати з грядок. Але майте на увазі, коріння йде у землю на 30-50 сантиметрів – копати буде важко.

Використовуйте  інструмент для видалення бур’янів.

Це ефективний, але довгий процес і підходить, тим у кого є час і невеликі ділянки . Звісно, можна запросити гостей, роздавши їм знаряддя праці та влаштувати змагання.

Ще один спосіб позбутися кульбаб –  косити

Якщо вже маєте жовтий уквітчаний  газон, то  скосіть, ще до початку утворення насіння.  Косити потрібно двічі на тиждень і низько. Тут важливо зрозуміти, що їх коріння залишиться в землі  і  через певний час вони знову з’являться.  Але за  декілька покосів  квіток  значно поменшає, не залишайте на ділянці скошену кульбабу, вона дозріє і рознесе своє насіння довкола.  

А ще скосіть всі доступні місця поруч своєї ділянки. 

Щоб  позбутись кульбаб з газону,  можна  посіяти  газонну траву проти кульбаб. Витісняють бур’яни з газону : лучний тонконіг, мітлиця побігоносна, червона костриця, райграс, мікроклевер . 

Також пам’ятайте, що з кульбаби можна приготувати корисне зелене добриво для підживлення рослин та чай з кульбаби (зривати кульбабу для чаю можна лише якщо ваша ділянка знаходиться далеко від траси чи дороги)