Будьте оптимістами – позитив допомагає у кар’єрі та особистому житті

Поділитись

В Україні третій рік  триває війна за нашу свободу від російських окупантів.  Мільйони українців змушені були покинути свої домівки, втратили майно, втратили рідних і близьких внаслідок російських обстрілів і звірств терористів.

Складно втішити людей, які втратили все, а тим більше, якщо втрачають рідних. Водночас експерти радять все-таки попри усі труднощі та втрати бути оптимістами.

Адже песимізм  не дозволяє радіти навіть тим подіям і речам, які дійсно того варті. Отож , як повідомляє  МЕТА.UA , редакція звернулася до експертів, щоб з’ясувати, як додати фарб у свої дні та сформувати оптимістичне ставлення до власного життя .

Зрештою, складно заперечити, що спосіб, яким ми реагуємо на складнощі та проблеми значно впливає на наш загальний добробут та успіх. Оптимістичне ставлення до життя не лише підвищує нашу спроможність досягати цілей, але й поліпшує якість нашого щоденного існування.

Варто зазначити, що мова не про погляд на світ через рожеві окуляри, позитивне мислення, афірмації, або пригнічення так званих негативних емоцій (невеличка примітка: негативних емоцій не існує, всі вони несуть важливу інформацію та виконують певні функції).

Оптимістичний погляд на життя — це скоріше здатність сприймати речі об’єктивно та критично, помічати та спиратись на свої сильні сторони, використовувати можливості, турботливо до себе ставитись, вміти відрізняти корисні та некорисні думки та переживання (і відпускати останні), не зациклюватися на тому, на що ви не можете вплинути та знаходити в собі сили діяти навіть у складних ситуаціях, щоб, змінюючи теперішнє, покращити своє майбутнє.

Ось  кілька стратегій, які можуть допомогти сформувати більш позитивне бачення світу.

  • Практика вдячності

Наукові дослідження вказують, що щоденний запис подій, за які ми вдячні, може значно підвищити рівень задоволення життям та позитивно вплинути на самооцінку. Зосередження уваги на позитивних аспектах життя допомагає переосмислити негативні ситуації, поглянути на них під іншим кутом та знизити рівень їх емоційного впливу.

  • Рефреймінг

Простими словами — це вміння переформулювати негативні думки в більш реалістичні та конструктивні. Вони не обов’язково мають бути позитивними, скоріше об’єктивними та відповідними ситуації. Замість того, щоб думати “я нічого не можу зробити правильно”, “я невдаха”, можна сказати “я можу вчитися на своїх помилках і покращувати свої навички”, або “в цій ситуації я помилилась/помилився, тож маю бути більш уважним/уважною наступного разу”.

Рефреймінг — ключ до розвитку стресостійкості та позитивного самосприйняття.

  • Уникання порівнянь з іншими

Постійне порівняння себе з іншими може знижувати самооцінку. Фокусування на своїх досягненнях та цілях дозволяє краще відчути власний прогрес та уникнути невдоволення, яке часто виникає через порівняння з іншими. Помічаючи свої успіхи, ви зможете сформувати оптимістичний погляд на себе та більш позитивне ставлення до життя.

  • Добрі справи

Допомога іншим не тільки приносить користь оточенню, але й значно підвищує настрій і почуття власної значущості. Добровільна поміч та участь у благодійних проєктах може зміцнити відчуття зв’язку зі спільнотою та збільшити власне відчуття щастя.

  • Збільшення приємних активностей

Діяльність, яка приносить радість та задоволення, сприяє підвищенню настрою.

Також приємні активності допомагають збільшувати рівень енергії, мотивацію, надають відчуття змістовності та контролю.

Не обов’язково робити щось глобальне, дії можуть бути маленькими, але важливо щоб вони були усвідомленими.

Наприклад, такою приємною активністю може бути ранкова чашка кави, якщо ви відкладете всі інші справи та гаджети і спробуєте насправді насолодитись процесом.

Будьте оптимістами !

Читайте також на Контент Медіа в рубриках :