50 відтінків трухи Андрія Садового та чому мера критикують у Telegrami
У листопаді 2020-го року тоді чинний міський голова Львова Андрій Садовий у другому турі мерських перегонів переміг свого колишнього заступника Олега Синютку і учетверте став міським головою Львова.
За Садового тоді проголосувало 141 605 виборців проти 83143 за Синютку. Це при тому, що участь у виборах взяло трохи більше 38 % виборців. Можна припустити, що чинного мера підтримало менше чверті львів’ян, які можуть брати участь у виборах.
Втім, четверта каденція Андрія Садового, який за цей час збудував медіаімперію підконтрольних йому медіа, може тривати і понад норму, зважаючи на військовий стан. Мерство Садового може бути пролонговано на невизначений період.
Щоправда, тепер серед медіа з’явився досить популярні соцмережі у вигляді Телеграму, які оперативно і коротко інформують масу виборців про події. Власне, саме з Телеграм каналів критику Садового та його чиновників львів’яни дізнаються якнайшвидше і найбільше.
Видання “Чесно” проаналізувало, наскільки активно критикують телеграми Андрія Садового, у якого стосунки з ними не склалися, а свого популярного бота у Телеграмі журналісти Садового поки що не змогли розкрутити.
Як і в інших великих містах України, Telegram-канали Львова очікувано найбільше згадують міського голову Андрія Садового. Зокрема за останні півроку найбільші львівські канали згадали його понад 300 разів. Водночас це в рази менше, ніж кількість згадок про його колег Терехова, Філатова чи Труханова.
Рух ЧЕСНО дослідив, як взаємодіють найпопулярніші Telegram-канали Львова, як вони висвітлюють діяльність мера Андрія Садового та інших місцевих політиків.
Це четверта частина моніторингу реклами партій та політиків у регіонах України, яку проводить Рух ЧЕСНО.
Як Telegram-канали згадують Андрія Садового ?
Серед місцевих політиків львівські Telegram-канали найбільше згадують чинного мера Андрія Садового.
Наприклад, канал “Типовий Львів” за пів року згадав його щонайменше пів сотні разів.
Андрій Садовий має підконтрольний медіахолдинг “Люкс”, до якого входить в тому числі “24 канал”, що активно висвітлює діяльність мера. Однак ситуація з Telegram-каналами у Львові зворотна, адже вони у своїх публікаціях переважно критикують міського голову.
Крім того, партію “Самопоміч”, від якої Садовий балотувався та виграв місцеві вибори 2020 року, найбільші Telegram-канали не згадували за останні шість місяців жодного разу.
Так, у вересні 2023 року канали мережі “Труха” писали про нібито конфлікт між ними та мером Садовим, який стосувався розслідування щодо каналу. Тоді канал заявляв, що розслідування начебто “замовив” мер Львова у відповідь на дописи про корупційні схеми у місті.
Варто зазначити, що пости про корупцію у Львові зʼявилися в Telegram-каналах мережі раптово, до того вони згадували Садового лише у контексті повідомлень про російські ракетні атаки на місто.
Новини про політичну діяльність мера активно поширюються та неоднозначно сприймаються читачами також на інших каналах.
Наприклад, Садовий часто стає “обличчям” вітальних листівок і жартівливих відео.
Відео з емоційними реакціями мера на пленарних засіданнях Львівської міськради не проходять повз увагу місцевих Telegram-каналів.
Також у новинах можна знайти відповіді на питання, чи виконує Садовий свої мерські обіцянки та, зокрема, куди направляє кошти з місцевого бюджету.
“38% виконаних обіцянок і 13% схвалення від львівʼян” — так канали транслювали підрахунки результатів діяльності та підтримки чинного мера. Він посів 12-ту сходинку в рейтингу довіри до міських голів.
Також новини, які стосуються виділення коштів із міського бюджету, стають темою обговорень політики мера у коментарях.
Одними з найпопулярніших таких дописів стали новини про те, що департамент Адміністрації міського голови Львівської міськради оголосив закупівлю послуги з розміщення в готелі офіційних делегатів на майже півмільйона гривень.
Крім того, дописи стосувалися тендеру міськради на харчування на суму 180 тис. гривень, переможницею якого стала Юлія Стефанюк — власниця мережі ресторанів !Fest, яку в жовтні звинуватили в уникненні сплати податків. Натомість Садовий у соцмережах продовжував підтримувати холдинг.
Telegram-канали поширювали однакові дописи про те, скільки заробляє мер Садовий та його колеги. Для порівняння всі вони закликають згадати суму мінімальної заробітної плати в Україні.
Також досить часто можна побачити дописи про ситуацію з бруківкою та проблеми функціонування укриттів у Львові.
Крім того, приводом згадати мера стали його сини: двоє повнолітніх наразі навчаються за кордоном. У свою чергу Садовий заявив, що “діти підуть на війну, коли закінчать навчання”.
У львівських каналах переважно критикують діяльність Андрія Садового.
Telegram-канали, окрім піару, можуть, навпаки, псувати репутацію окремим політикам міста.
Читайте також: міський голова Львова Андрій Садовий розповів як його діти плакали і вимагали цукерку