В Україні поліція доставляє до ТЦК чоловіків, які ухиляються від мобілізації

Поділитись

Підрозділи Національної поліції отримують звернення від центрів комплектування щодо тих, хто ухиляється від призову, і лише доставляють таких людей до ТЦК  та СП.

Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») розповів начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Максим Ахрамєєв.

Він наголосив, що підрозділи Нацполіції розшукують людей після внесення даних до інформаційної системи. Вже після доставки таких осіб до ТЦК на них можуть складатися адміністративні протоколи.

«Такий механізм врегульовано постановою Кабінету міністрів, де передбачено звернення. Таке звернення надсилається до підрозділів Нацполіції, далі поліцейські вносять інформацію до єдиного обліку інформаційної підсистеми Нацполіції і починають перевірку.

Після встановлення таких осіб ми доставляємо – виключно доставляємо – до найближчого ТЦК та СП з метою з’ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу уповноваженим офіцером ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП», – сказав керівник департаменту НПУ.

За словами Ахрамєєва, вже у територіальному центрі комплектування складається постанова про адміністративне правопорушення та встановлюються обставини неприбуття за повісткою. Чи враховують у ТЦК факт вручення повістки, Ахрамєєв не уточнив.

Якщо людина, щодо якої винесена постанова, може довести поважні причини неприбуття, то адміністративна справа закривається. В іншому ж випадку їй загрожує накладення адміністративного штрафу.

«Складається протокол уповноваженим офіцером ТЦК та СП, де зазначається час та місце розгляду справи по суті.

І коли особа прибуває, або одразу на місці, виноситься постанова. Якщо особа не з’явилася по повістці з поважних причин, то постановою закривається адміністративна справа.

Якщо ж особа не має можливості довести, що вона не з’явилась із важливих причин, то складається постанова про накладення адміністративного штрафу», – пояснив Ахрамєєв.

Читайте також: відомо чи бронюють журналістів під час мобілізації