На Стрийщині через неправильний діагноз лікарки помер пацієнт

Поділитись

На Львівщині внаслідок неналежного виконання медичною працівницею своїх обов’язків помер 63-річний мешканець Стрийського району. Про це повідомили у відділі комунікацій поліції Львівщини.

Як встановили слідчі відділення поліції №3 Стрийського районного управління поліції, за процесуального керівництва Стрийської окружної прокуратури, 9 травня 2023 року о 16.50 у медичний заклад за допомогою звернувся 63-річний чоловік, який скаржився на високий артеріальний тиск та біль за грудиною.

Лікар-терапевт приймального відділення провела пацієнту первинний огляд та електрокардіограму, після чого відпустила його додому. На жаль, близько 18.00 пацієнт помер.

Експертиза встановила, що причиною смерті хворого стало захворювання серця – гострий інфаркт, яке ускладнилось порушенням скоротливої функції серцевого м’язу і призвело до зупинки серця, кровообігу та дихання.

 Таким чином встановлено, що внаслідок неналежного виконання своїх обов’язків медик встановила хворому, який потребував консультації суміжних спеціалістів, неправильний діагноз, що в подальшому призвело до його смерті.

Правоохоронці повідомили лікарці про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 (Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання – позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Досудове розслідування триває.

Читайте також: що робити, коли при безкоштовній медицині вимагають оплати