Відомо чи бронюють журналістів від мобілізації

Поділитись

Бронювання для журналістів в Україні не передбачено.

Як повідомив голова Комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин, інформаційний фронт не розглядається як окремий напрямок. Про це він розповів у інтерв’ю «РБК-Україна». 

«Саме бронювання існує в інших важливих галузях, де до 50% робітників певних підприємств чи відомств можуть бути заброньовані. Але говорити про саме бронювання журналістів не доводиться з багатьох причин», – наголосив нардеп.

За словами Юрчишина, в Україні немає стільки мобілізаційного ресурсу як на Росії, і «немає такої розкоші», де всі федеральні канали отримали бронь на журналістів.

«По-друге, у нас не розглядається інформаційний напрямок як окремий напрямок боротьби. Інформаційний фронт як такий існує, але ми його ігноруємо. Ми сподіваємося на свідомість наших медіа», – додав депутат.

Як зазначив Ярослав Юрчишин, є розуміння, «що мобілізація працівників медіа – це величезний козир, бо найкращі прес-офіцери – це вихідці з медіа».

«І звісно вони набагато краще працюють з журналістами, і розуміють, що показувати, як показувати, що журналіст нам не ворог, а людина, яка прийде, покаже ваш напрямок, а потім на цей напрямок приїде додаткова амуніція, зброя і волонтерська допомога», – пояснив депутат.

Ярослав Юрчишин вважає, що влада запропонувала здебільшого примусові механізми мобілізації. І хоча в Україні є обов’язок захищати державу, але немає такого як в Ізраїлі, що в усіх громадян є обов’язок проходити службу. У нас це якось історично склалося так, як зараз є.

Юрчишин вважає, що усі чоловіки, які придатні до служби, мають обов’язок цю службу виконувати. Тільки хтось цей обов’язок виконує, а хтось вирішив, що не для цього мама квіточку ростила. І в даному випадку це, звісно, несправедливо стосовно перших. Їх теж не для війни ростили і взагалі люди не народжуються для війни, – переконаний нардеп.

Щодо мобілізації загалом, то голова Комітету зі свободи слова впевнений, що у нас немає лідера мобілізації, процесу мобілізації. Це найбільш негативне явище, яке могло б бути. І якщо на початку війни мобілізаційний ресурс був у кілька разів більшим за потреби, то зараз добровольці, які пішли першими на фронт, як би це цинічно не звучало, закінчились.

Багато хто поранений, багато хто загинув, багато хто воює вже стільки, що, в принципі, мав би мати шанс чи мала би мати шанс на відпочинок. І в таких критичних умовах визначається спроможність влади, – наголосив народний депутат.

Читайте також: в Україні хочуть запровадити справедливу мобілізацію