Опитування: воювати до перемоги чи сідати за мирні переговори

Поділитись

З 22 по 24 березня 2024 ВГО «Передові Правові Ініціативи» (ППІ) провели соціологічне дослідження суспільних настроїв українців.

Опитано в Україні (крім окупованих та прифронтових регіонів) та закордоном (де найбільша кількість українських біженців) 5 329 респондента, віком від 18 років.

50% опитано методом інтерв’ю «face-to-face» та 50% – по телефону, через мобільний додаток системи «IQR», розроблений фахівцями «ППІ». Похибка репрезентативності не перевищує 2,0%.

Перемога чи переговори ?

Більшість українців (61,2% респондентів) вважає за потрібне воювати до повної перемоги України, тобто відновлення кордонів 1991 року і вступу до Європейського союзу та НАТО.

Ще 38,8% – виступають за мирні переговори з Росією та двостороннє припинення вогню.

Думки українців щодо того, як потрібно закінчувати війну, розділился в регіональному розрізі.

У західних областях війну «до повної перемоги» підтримують 72,13% респондентів, за переговори з Росією – 27,87%.

У східних та південних регіонах за перший варіант проголосували 51,16%, за другий – 48,84%.

Мобілізація

 77,61% опитаних не підтримують ухвалення Верховною Радою чинного проєкту закону про мобілізацію у другому читанні. Більшість українців вважають, що служити мають підготовлені силовики.

Згідно з опитуванням, найбільшою провиною влади українці бачать рівень корупції (28,6%), погане забезпечення армії (16,8%), провальну підготовку до війни (15,2%), руйнівну економічну політику (10,5%) та провальну соціальну політику держави (10,5%).

Українці відповіли, у чому бачать найбільшу провину влади

Українці відповіли, у чому бачать найбільшу провину влади
інфографіка: ВГО «Передові правові ініціативи»
 

Вибори

Серед опитаних громадян, які визначилися і прийшли б на виборчі дільниці для голосування за президента України, трійка лідерів уподобань така:

за Володимира Зеленського проголосували б 15,7%;

за Юлію Тимошенко – 12,3%;

за Петра Порошенка – 7,6%.

Майже 85% українців вважають, що є вихід із важкої ситуації і це – об’єднання суспільства та створення відповідної коаліції національної єдності у парламенті та уряді.

Читайте також: львів’яни можуть висловитися про роботу міських парків