ЛеоКарт у Львові атакували хакери – відкрито кримінальне провадження

Поділитись

У ніч на 29 березня на систему електронного квитка ЛеоКарт у Львові здійснено хакерську атаку. Про це повідомили у мерії Львова. 
 
Заяву про злочин вже направлено до кіберполіції. Про це розповів керівник ЛКП “Львівавтодор” Микола Власюк.
Фото ілюстративне, автор - Роман Балук
Фото ілюстративне, автор – Роман Балук

«Напередодні наші фахівці зафіксували підозрілу активність у системі. Бази даних програмного забезпечення АСОП стали ціллю хакерської атаки. Внаслідок цього тимчасово були недоступні послуги друку персоналізованих ЛеоКарт, купівлі, поповнення транспортних карток та перевірки балансу,» – розповів Микола Власюк.

Спеціалісти з безпеки та інженери працюють над вирішення проблеми: оцінюють наслідки, та спільно відновлюють повноцінну роботу системи.

Для встановлення обставин  всю необхідну інформацію передали у  підрозділ із протидії кіберзлочинам правоохоронних органів. 

За заявою директора ЛКП «Львівавтодор» Миколи Власюка про несанкціонований доступ до системи, порушено кримінальне провадження та внесено його до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Зараз система діє у штатному режимі, усі служби працюють над відновленням її повноцінної роботи.

фото Романа Балука для Львівської міської ради
фото Романа Балука для Львівської міської ради

«Станом на зараз до аналізу ситуації залучено фахівців кіберполіції та представників Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Також працює оперативний штаб міста та команда представників із безпеки наших підрядників», – розповів Микола Власюк.

Наразі валідація банківськими картками та ЛеоКарт у громадському транспорті відбувається успішно. Проте списання коштів за оплату проїзду, починаючи з 28 березня, відбуватиметься із затримкою. Водночас, зараз неможливо переглянути баланс ка картці, а також не доступна опція поповнення картки.

Мешканців перепрошують за тимчасові незручності та дякують за розуміння. Про подальшу ситуацію чиновники мерії обіцяли інформувати. 

Читати також: чиновники пояснили, чому не валідується картка ЛеоКарт