Чиновники Львова не хочуть втрачати податки з медицини

Поділитись
Львівська обласна рада хоче припинити платити податок на доходи фізичних осіб Львову і віддати його громадам області.
 
Йдеться про три великі обласні медичні заклади, які розташовані у Львові.
 
Це Львівський обласний центр швидкої медичної допомоги та медицини катастроф, Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи та Львівська обласна лікарня.
 
На сайті мерії вкотре панікують: мовляв, Львів втратить близько 80 мільйонів гривень на рік.

ПДФО цих закладів планують віддати до бюджетів громад у Сколе, Трускавець та селище Великий Любінь відповідно. 

Таке рішення розглядали у Львівській обласній раді на засіданнях майнової комісії та комісії медицини, а обласне управління майном спільної власності його підтримало. 

На думку чиновників Андрія Садового, таке рішення є не просто неправильним, а й незаконним Про це наголошує директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Інна Свистун.

“На розгляді  обласної комісії пропонували розподіляти ці кошти так: частину коштів отримає бюджет тієї громади, куди перереєструються медзаклади. А левову частку завдяки поверненню з бюджету отримають самі медзаклади. 

Чиновниця мерії пояснює, що Львів генерує до бюджету області 3 мільярди гривень ПДФО. Їх платять мешканці міста, які тут живуть та працюють, чиї гроші як платників податків заходять до різних бюджетів.

Вони йдуть до міського бюджету і місто робить різні інфраструктурні проєкти: дбає про дороги, садочки, школи для того, щоб містяни могли комфортно і гідно проживати у місті.

Вона також стверджує, що величезна частина бюджету йде на потреби військових. Це 1 млрд минулого року і стільки ж на потреби війська заплановано цьогоріч.

При цьому в обласному бюджеті заплановано на військові потреби – 400 мільйонів гривень.  

“Закон передбачає, що всі, хто знаходиться за місцем реєстрації, за місцем здійснення діяльності, сплачують податки в тій громаді, де вони працюють і зареєстровані. Спроби людей, які ініціюють це питання, в мене викликають подив, тому що це виглядає більше, як банально спроба  розпоряджатися грошима. Адже обласні депутати зараз не розпоряджаються бюджетом, ним розпоряджається військова адміністрація”, – пояснює Інна Свистун. 

Львівський обласний центр швидкої медичної допомоги та медицини катастроф, в якому у Львові працює 2500 працівників, орендує у міста більше 5 приміщень.

У час військового стану місто не бере орендної плати, тобто вони просто користуються міськими приміщеннями, майном громади Львова, а податки бачать сенс платити у Сколе.

Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи розташований у Винниках, Львівській громаді. Тут працює 800 людей, а податки вони хочуть платити у Трускавці, де у їхній філії є лише 43 працівника.

Так само Львівська обласна лікарня з понад 2000 працівників збирається платити ПДФО у Великолюбінській ОТГ. 

Схожі спроби перереєстрації медзакладів вже відбувалися у Львові у 2019-2020 роках. Після цього Верховна рада прийняла закон про неможливість перереєстрації закладів, тобто де вони фактично розташовані, там і повинні бути зареєстровані і платити ПДФО. 

“Насамперед ми повинні діяти так, як передбачає закон. Ми повинні дотримуватися норм закону, щоб будувати правову державу, зараз це особливо важливо. Ми будемо з депутатами працювати над тим, які зміни слід внести до законів, щоби унеможливити такі випадки, щоби чиновники не могли займатися таким свавіллям, вишукуючи можливості для різних маніпуляцій нормами закону”, – зазначила Інна Свистун. 

Читайте також: чиновниці Садового оголосили підозру