Законопроєкт про мобілізацію з правками нардепка назвала відром з водою

Поділитись
Відома нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла охарактеризувала стан нового законопроєкту про мобілізацію, під час розгляду якого народні обранці так і не розглянули усі правки.
 
Безугла припустила, що, можливо, сьогодні Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки завершить попереднє (!) опрацювання чотирьох тисяч правок нардепів до законопроєкту про мобілізацію та впровадження служби.
 
Однак вона висловила припущення, що її колеги, як вони зараз роблять, будуть переливати з пустого в порожнє і розказувати про розгляд питання. Заявляти, як завершили і т.д. Але давайте відверто, знову. Чи вирішує «франкенштейн», що формують в Комітеті, принципові завдання ?
 
⁃ Посилити мобілізацію — НІ
 
⁃ Усунути зловживання «відстрочками» – НІ
 
⁃ Встановити відповідність ухилянтів — НІ
 
⁃ Збільшити прозорість мобілізації та служби — НІ
 
⁃ Збільшити мотивацію конкретними пропозиціями «мотиваційного пакету» — НІ
 
⁃ Реалізувати принцип справедливості — «служити будуть всі», в тому числі, різні із спецобліків тощо — НІ
 
⁃ Дати відповідь щодо термінів мобілізації, на який термін людину забирають з цивільного життя, і щоб цей термін не був більший за термін відбуття покарання ухилянтом — НІ
 
⁃ Визначити рамку ротацій підрозділів задля стимулу розвитку відповідних військових рішень генералітету — НІ
 
⁃ Запровадити нові форми служби — приватні військові компанії, трудову небойову мобілізацію, цивільно-військове партнерство — НІ
 
⁃ Визначити справедливе залучення жінок (адже чоловіки наразі вже мають зовсім інші права на своє життя) шляхом трудової мобілізації тощо — НІ
 
І це лише основи на перевірку, – наголосила Безугла.
 
А що зараз являє собою законопроєкт після такого «опрацювання»?
 
«Відро води» з уточненнями на уточненнях, кого не можна мобілізувати, трішки «меду» рекрутингу і військового вишколу і пару заяв щодо залучення інших відомств та обліків. Все.
 
Можна без кінця говорити про це відро води, але для чого це ? Паралельна реальність.
 
Коли потужний систематизований багатий сусід бомбить наші міста і забирає життя, ми самі розтягуємо перспективи війни до без кінця, чіпляючись лапками за популізм як панацею зони комфорту, і ризикуючи показати, що у війни демократії проти автократії немає шансів.
 
Шанси є. Але переосмислення неминуче.
 

Вийшла чи не вийшла ?

 
До слова, раніше ми писали, що Мар’яна Безугла начебто написала заяву про вихід з фракції “Слуга народу”.

Сьогодні, 28-го березня, на засіданні Верховної Ради депутати «Європейської Солідарності» вимагали, щоб керівник фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко оприлюднив заяву Безуглої, адже від моменту, коли вона оголосила, що подала її, минуло вже понад два місяці.

У відповідь перший віцеспікер заявив, що станом на зараз президія не отримала жодної заяви від депутатки.

Сама ж Безугла стверджує, що її заяву завернули буцімто через неправильне її оформлення і в такий спосіб не відпускають її з фракції.