Під виглядом “капелана” хотів мобілізуватися і стежити за українськими десантниками

Поділитись
СБУ затримала «крота» російської розвідки, який під виглядом капелана намагався шпигувати за десантниками ЗСУ. про це у Фейсбук повідомило у СБУ Львівщини.
 
Військова контррозвідка Служби безпеки зірвала спроби воєнної розвідки рф «завести» свого агента до штабу Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.
 
У результаті спецоперації у Києві затримано поплічника російської спецслужби, який під виглядом капелана намагався приєднатися до українських десантників.
Агент хотів «записатися» до однієї з бойових бригад ДШВ, щоб шпигувати за місцями її базування та переміщення у напрямку передової.
 
У подальшому фігурант мав встановлювати довірливі відносини з командуванням підрозділів десантно-штурмових військ ЗСУ.
 
У такий спосіб він сподівався розширити свої «можливості» щодо збору даних про озброєння, робочі плани та бойові операції українських захисників.
 
Однак співробітники СБУ своєчасно викрили «крота», встановили його російських кураторів і задокументували їхню розвідувальну активність.
 
Наступним етапом було затримання фігуранта, коли він уже проходив співбесіди у штабі Командування українських десантників щодо «зарахування» до лав ЗСУ.
За даними слідства, затриманим виявився головний спеціаліст одного із департаментів Київської обласної військової адміністрації.
 
Посадовець був дистанційно завербований кадровим співробітником 317-го розвідувального центру головного управління генштабу збройних сил росії (відомого як гру).
 
Щоб видавати себе за капелана, киянин зробив собі фальшиву «довідку» про нібито належність до парафіян однієї з конфесій.
 
До цього російська спецслужба давала йому «випробувальні» завдання ще під час його роботи у військовій адміністрації.
 
Комунікацію з агресором він підтримував через анонімний чат у месенджері.
 
Під час затримання у зрадника вилучено мобільний телефон із доказами його листування з російською розвідкою
 
Наразі фігуранту повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та обрано запобіжний захід – тримання під вартою.
 
Триває розслідування. Зраднику загрожує довічне ув’язнення.
 
Спецоперацію проводили за сприяння Київської обласної військової адміністрації та за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.