Відомо, скільки мобілізованих українських військових не були на передовій

Поділитись

Понад 8 тис. мобілізованих за два роки повномасштабної війни так і не побували на фронті. Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки й нардеп від «Слуги народу» Федір Веніславський в інтервʼю виданню «Главкому».

Новий головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський з моменту приходу на цю посаду взявся за аудит Сил оборони.

Мета – з’ясувати скільки осіб, які є мобілізованими, за два роки так і не побували на фронті.

З цього приводу очільник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія поспішив заявити: під час аудиту виявили «умовно, 8 тис. осіб, які просто приряджені до Генштабу, і не воювали». Веніславський поділився своєю думкою щодо подібного резерву.

«Це питання я ставив колишньому начальнику Генштабу (генерал-лейтенант Сергій Шаптала, якого ВЛК визнала непридатним і він знявся з військового обліку) на одному із закритих засідань Комітету з питань нацбезпеки.

Якщо провести аудит усередині Генерального штабу, Міноборони та інших центральних військових органів управління, які не виконують бойових завдань, то ми можемо отримати, щонайменше, одну-дві бригади резерву.

А все через штучно роздуті штати, які не завжди виконують життєво необхідні функції у секторі безпеки і обороні. Наразі у цьому напрямку є позитивні зрушення, але конкретної цифри не можу озвучити», – зауважив нардеп.

Читайте також: скільки у ТЦК служить військових, які мають бойовий досвід