В Україні новий секретар РНБО, Данілов йде послом

Поділитись

Президент України Володимир Зеленський звільнив Олексія Данілова з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Про це йдеться в указі №186/2024.

Новим секретарем РНБО стане Олександр Литвиненко, який раніше був главою Служби зовнішньої розвідки України. Президент також  підписав указ про його призначення.

У пабліках пишуть, що Олексій Данілов (7 вересня 1962-го року народження), який народився на Луганщині, був міським головою Луганська і свого часу був керівником штабу кандидата у президенти Віктора Ющенка  в області буде призначений послом у Норвегію. 

Натомість Олександр Литвиненко народився у Києві, проте у 1994 році закінчив інститут криптографії, зв’язку та інформатики академії ФСБ Росії при Москві. У 1998 році захистив дисертацію у Києві при університеті ім. Тараса Шевченка. У 2002 році став доктором політичних наук.

У різні роки працював у структурах Служби безпеки України, Нацради безпеки та оборони, «Укроборонпрому», а також Національного інституту стратегічних досліджень.

У квітні 2014 року був призначений заступником секретаря РНБО, а 14 серпня 2019 – очолив Націнститут стратегічних досліджень. Генерал-майор запасу.

27-го квітня Литвиненку виповниться 52-а роки .

Читайте також: відомо, скільки у ТЦК військових не мають бойового досвіду