Відома кількість українських чоловіків, які навчаються після 27-річного віку

Поділитись

Станом на січень 2024 року майже 105 тисяч чоловіків мобілізаційного віку продовжують навчання в українських закладах вищої освіти.

Про це у відповіді на запит журналіста Ґвара Медіа повідомили у Міністерстві освіти і науки України з посиланням на ЄДЕБО (Єдиної державної електронної бази з питань освіти).

«Загальна кількість чоловіків віком від 27 років, які здобувають освіту, становить 104890 осіб», – додали у міністерстві освіти України.

В Україні триває загальна мобілізація та правовий режим воєнного стану. Чоловіки призовного віку, які не мають відстрочки чи бронювання та спроможні виконувати військовий обовʼязок, можуть бути мобілізовані.

У травні 2023 року Кабмін ініціював законопроєкт, покликаний знизити призовний вік громадян з 27 до 25 років. Проєкт закону проголосували у Верховній Раді ще наприкінці травня 2023 року, але президент Зеленський станом на 25 березня 2024 року досі його не підписав.

Тому нині якщо чоловік має статус «призовника», його не мобілізують без згоди до досягнення 27 років, якщо ж він має статус «військовозобов’язаного» – мобілізувати можуть.

На початку цього 2024-го року президент України Володимир Зеленський наголосив, що українське суспільство чекає тотальна мобілізація.

Читайте також: народні депутати вважають, що серед засуджених є чоловіки, які готові спокутувати свою провину і готові воювати