ТЦК та СП: скільки працівників мають бойовий досвід і скільки в ЗСУ військових пенсіонерів

Поділитись

Українському суспільству кожен раз повідомляють, що у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) служать здебільшого працівники, які воювали на передовій і тепер проходять службу, маючи поранення, а то й інвалідність у ТЦК та СП.

Нардеп Галина Третьякова звернулася із відповідним запитом до головнокомандувача ЗСУ на предмет кількості таких військових у ТЦК, які дійсно воювали і мають досвід бойових дій та тепер з огляду на різні обставини, проходять службу у ТЦК.

Тодішній виконувач обов’язки (після Валерія Залужного, якого разом із колишнім керівником Генштабу ЗСУ Сергієм Шапталою ВЛК визнала непридатними і зняли з військового обліку) генерал-майор Анатолій Баргилевич повідомив, що таких військових з бойовим досвідом у ТЦК лише 46,2 відсотки. 

Тобто більшість військових із ТЦК ніколи не були на передовій. Схоже, що немає бойового досвіду і новопризначений керівник Львівського ТЦК Денис Сахацький, який вже є четвертим керманичем на цій посаді за останні вісім місяців.

У відповіді нардепці Третьяковій також йдеться про те, що у ЗСУ також служить 5 тисяч 410 осіб, які станом на 1 січня цього року мають військову пенсію.

Причому 770 таких військових мають вік до 45 років.

До 50-и років таких було 1577 осіб і ще 1878  осіб отримують військову пенсію, кому від 51 до 55 років.