У повітряний простір Польщі залетіла російська ракета – її не збили

Поділитись

Під час ракетної атаки на Україну у ніч на 24 березня одна російська крилата ракета влетіла на територію Польщі. Про це пише видання “Главком” з посиланням  на оперативне командування збройних сил Польщі у Twitter (Х).

«24 березня о 4:23 ранку відбулося порушення повітряного простору Польщі однією з крилатих ракет, запущених цієї ночі дальньою авіацією Російської Федерації.

Метою ударів були населені пункти, розташовані на заході України», – заявили польські військові.

За їхніми даними, об’єкт залетів у польський повітряний простір поблизу селища Осердув (Люблінське воєводство) і пробув там 39 секунд.

«Протягом усього польоту за ним спостерігали військові радіолокаційні системи. Сьогодні вночі були активовані всі необхідні процедури для безпеки польського повітряного простору. Було піднято в повітря, зокрема, польську авіацію та авіацію союзників», – йдеться в повідомленні збройних сил Польщі.

Польща підняла в повітря дві пари F16. «Ракети, які мають на борту пілоти, могли б збити цей обʼєкт, якби він залетів глибше і загрожував нашій безпеці, але після 39 секунд він покинув нашу територію», – сказав радник міністра оборони Мечислав Бєнєк.

Після інциденту американські і британські союзники вирішили залишити у Польщі надовше, а не до кінця березня, системи протиповітряної і протиракетної оборони «Sky Sаbre».

Військові наголосили, що безперервно стежать за ситуацією на українській території й перебувають у постійній готовності для захисту польського повітряного простору.

Читайте також: Польща хоче закрити з Україною товарообіг