Найбільша за час війни атака на енергомережу України

Поділитись

«Навіть минулої зими атаки на нашу енергосистему не були настільки великими, як цієї ночі», заявив голова Укренерго Кудрицький в ефірі Радіо Свобода

Відновлювальні роботи тривають 24/7, енергетики працюють, щоб до кінця доби відновити енергопостачання», – голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Аварійні відключення внаслідок найбільшої масованої атаки на енергосистему України були вимушено запроваджені зранку ще під час атаки.

«Сильніше постраждала Лівобережна Україна. Це Харківська, Сумська, Полтавська, Запорізька області. На Правому березі – це Кіровоградська область, певні обмеження енергопостачання, через відключення обладнання, були і зберігаються в Одеській, Вінницькій та Хмельницькій областях.

Найтяжча ситуація в місті Харків, там ворог буквально намагався знищити всі основні енергетичні об’єкти, які живлять місто. І, якщо в Харківській області ситуація з енергопостачанням стабільна, то в самому Харкові ситуація надзвичайно складна», – розповів Володимир Кудрицький.

У Харкові на 12.00 22 березня немає світла по всьому місту.

Окрім напряму пошкодженого обладнання, тимчасові обмеження після масованих ракетних обстрілів росії потрібні для того, щоб перевантажити неушкоджені елементи мережі та мати змогу максимально швидко заживити території, де наразі є проблеми. 

«Поки спеціалісти «Укренерго» відновлюють підстанції і роботу деяких електростанцій, які були ушкоджені, є потреба деякий час працювати на зниженому навантаженні. Це важливо для цілісної роботи енергосистеми», – зазначив голова НЕК «Укренерго».

Він додав, що у енергосистемі уражені десятки магістральних об’єктів мережі. І цей масштаб уражень є глобальним. У багатьох регіонах є обмеження електропостачання, але вони «контрольовані»

Найважча ситуація у Харкові, там армія РФ буквально намагалась знищити усі основні енергетичні об’єкти, які живлять місто.

Читайте також: Володимир Зеленський звернувся до партнерів через нічну масову ракетну атаку на Київ

НА ФОТО: такими бомбами, які виготовляють прості російські громадяни, окупанти обстрілюють мирні міста і села України