У львівському храмі, де хрестили Кардинала Гузара, відкрили пам’ятну дошку

Поділитись

Ще 26-го лютого цього року Блаженніший Святослав урочисто проголосив початок беатифікаційного процесу патріарха Любомира Гузара.

Проголошення відбулося під час подячного молебню з нагоди завершення Року патріарха Любомира, у 91-річчя від дня його народження

А минулої суботи, 16 березня, на фасаді храму святих мучеників безсрібників Косми і Дам’яна (УГКЦ), що на вулиці Лисенка, 45, у Львова, в якому 5 березня 1933 року був хрещений і миропомазаний Блаженніший Любомир Гузар, відкрили памʼятну дошку. Про це повідомили у Львівській ОВА.

Освятив таблицю та катехитичний клас при церкві Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

 «Я хочу щиро подякувати всім, хто долучився до створення цієї меморіальної таблиці, а також вшанування Блаженнішого Любомира у Рік Любомира Гузара. Ми відкрили у Києві беатифікаційний процес, бо ми зрозуміли, що там народився культ його прочитання. А процес беатифікації — це процес розрізнення божого від людського. Ми маємо зрозуміти: чи це лише людська шана до його особи, чи це справді Бог його прославляє, дає його нам особливим молільником і заступником на небесах», — наголосив Блаженніший Святослав.

На урочисте відкриття таблиці завітали львівʼяни, очільники області, громадські діячі, митці, духовенство та віряни УГКЦ.

До освячення меморіальної таблиці приєдналися представники Клубу греко-католицької інтелігенції,  керівництво БФ «Святий Юр», духовенство, монашество, представники влади усіх рівнів та громадськість Львова. Очолив освячення Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

«Сам Блаженніший Любомир говорив, що ювілеї – це добра нагода. Я дякую, що ви не втратили доброї нагоди ще раз зачерпнути мудрості, сили духа, а найбільше – миру, який у собі завжди носив як дар духа Святого слуга Божий – Любомир. 

Сподіваємось, що ця меморіальна дошка буде лише такою доброю насіниною, та ще колись у Львові поставимо пам’ятник Блаженнішому Любомирові», – підкреслив Блаженніший Святослав.

«Я ніколи не сумніваюся, що Бог є моїм татусем. І він мені та всьому нашому народові хоче тільки добра». – Стверджував Патріарх. Я бажаю і нам зараз такої віри. 

Як наголошував Любомир Гузар, треба бачити в людях не нагороди чи посади, а насамперед людей. Будь ласка, дослухаймося до його настанов. Будьмо чесними, а не почесними. Пропоную відмовитися від персональних нагород, бо їх є кому отримувати на фронті. Творімо добро. Змінюймо суспільство і віримо, що наш Небесний Татусь з нами. Тоді точно переможемо й збудуємо таку державу, про яку мріяв для України Любомир Гузар», – наголосив очільник області Максим Козицький.

Меморіальну таблицю виготовили за кошти громадськості та мирян. Її автор — скульптор Ярослав Скакун.

Також під час подї Глава Блаженніший Святослав разом з Максимом Козицьким погасили поштову марку, присвячену Любомиру Гузару. Її тираж обмежений.

Нагадаємо, 31 травня 2023 року у Львові урочисто відкрили вулицю імені Патріарха Любомира Гузара (в день шостих роковин смерті предстоятеля УГКЦ). Вулиця Патріарха Любомира Гузара розташована у Личаківському районі Львова, сполучає вулиці Тарнавського та Ольги Басараб. Раніше ця вулиця мала назву Льва Толстого. 

Торік У Львівській опері презентували духовно-мистецьку програму до 90-річчя Любомира Гузара.  

Організував захід Клуб греко-католицької інтелігенції, БФ «Святий Юр», храм свв. мчч. Безсрібників Косми і Дам’яна УГКЦ.

Довідково: Любомир (Гузар) народився 26 лютого 1933 року у Львові, де й минули його дитячі роки.  1944 року його сім’я емігрувала за кордон. Лише 1993 року, після 46 років еміграції, Любомир Гузар повернувся до України.

1977 року Любомира Гузара був таємно висвятив кардинал Йосип Сліпий, який переймався збереженням ієрархії УГКЦ. Таємним єпископом він залишався аж до 1996 року, коли Папа Іван Павло ІІ офіційно цей сан затвердив.

У 2001-2011 роках Любомир Гузар очолював Українську греко-католицьку церкву. За цей час йому вдалося перенести престол УГКЦ зі Львова до Києва.

Любомир Гузар також став першим у історії УГКЦ патріархом, який добровільно передав владу молодому наступнику.

10 лютого 2011 року Бенедикт XVI прийняв відставку Любомира Гузара з посади верховного архієпископа Української греко-католицької церкви. Відповідне прохання глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років. Після відходу з посади глави УГКЦ Любомир Гузар писав книги та дбав про розбудову громадянського суспільства в Україні.

Любомир Гузар відійшов у засвіти 31 травня 2017 року. Його слова є нині актуальними: «Якою буде наша Україна залежить від нас, від кожного з нас!».