На німецького канцлера тиснуть через Taurus

Поділитись

У четвер, 14-го березня у німецькому парламенті з подачі консерваторів знову будуть розглядати питання постачання Україні ракет Taurus, які всіляко не хоче надавати канцлер Олаф Шольц.

Партнери канцлера Німеччини Олафа Шольца по правлячій коаліції критикують його відмову постачати Taurus Україні, пише Bloomberg.

“Зелені” і “Вільні демократи” намагаються підштовхнути канцлера до відправки крилатих ракет, які можуть використовуватися для точних ударів по захищених цілях, таких як бункери, і мають дальність дії понад 500 кілометрів.

Нагадаємо, що у США нарешті вирішили надати Україні пакет військової допомоги на 300 млн. доларів, куди увійдуть ракети Atacms

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, лідер “Вільних демократів”, не згоден із побоюваннями Шольца, що ЗСУ можуть почати застосовувати ракети по території рф і викликати ескалацію.

Джерело Bloomberg повідомило, що міністр усе ще сподівається на зміну рішення.

Лінднер має намір запропонувати зменшити дальність ракет. Міністр економіки Роберт Хабек із партії “Зелених” теж симпатизує депутатам, які проголосували за відправку Taurus, і роздратований односторонньою забороною з боку Шольца, сказало інше джерело видання.

У середу Шольца знову запитали про проблему Taurus під час урядових запитань у нижній палаті парламенту в Берліні.

“Обачність — це не те, що можна охарактеризувати як слабкість. Швидше розсудливість — це те, на що мають право громадяни цієї країни”, — заявив Шольц.

На Шольца вже майже рік чинять тиск, щоб він погодився на запит України. Натомість він неодноразово підкреслював, що не може допустити участі Німеччини у конфлікті.

Читайте також: Шольц не дає Taurus, Велика Британія наполягає дати