Володимир Зеленський: процесу демобілізації під час війни не існує

Поділитись

Законопроєкт про мобілізацію, куди внесли понад 4 тисячі правок, ще розглядають комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Українське суспільство турбує насамперед питання залученості до війська осіб з інвалідністю, а також тих, у кого в родині є особи з інвалідністю. Окрім того постійні меседжі про блокування рахунків чи позбавлення прав водіння тим особам, які не з’явилися до ТЦК викликають масові збурення у соцмережах.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що стосовно мобілізації в країні дуже багато дезінформації. Щоправда, заперечити про далеко не гуманні методи залучення мобілізованих, до яких вдаються деякі ТЦК. коли виловлюють на вулицях і запихають силоміць чоловіків у буси, складно. Бо ці факти існують і досить часто.

Водночас Володимир Зеленський наголошує, що у звичайному законодавстві не існує демобілізації під час війни. Тому є різні питання щодо законопроєкту про мобілізацію в Україні. Про це він заявив в інтервʼю Le Monde та BFM TV.

Чи це може означати, що в новому проєкті про мобілізацію взагалі заберуть норму про демобілізацію після 36-и місяців служби ?

«Мені здається, що дуже багато дезінформації щодо мобілізації в Україні. Мобілізація в Україні була з самого початку війни і вона продовжується кожні кілька місяців. Це іде пролонгація відповідного рішення в парламенті згідно з нашим законодавством», – заявив Зеленський.

Відповідаючи на питання щодо масивної мобілізації цього року, Зеленський заявив, що є чергові мобілізаційні кроки, передбачені Генштабом.

«Є відповідна кількість людей, яка мобілізується щомісячно і щоквартально. І ці цифри всі є в Генштабі, і вони йдуть так, як і йшли», – зазначив він.

За його словами, мобілізація в Україні жодного разу не зупинялась і постійно продовжувалась.

«Це не питання цього року або минулого. Це питання з початку війни. Чи вона ідеальна? Ні. Це не ідеальне законодавство, тому що це законодавство мирного часу. Коли ти знаходишся в війні, ти приходиш до деяких деталей більш практичних», – підкреслив президент.

Він зазначив, що закон про мобілізацію щодо деяких практичних кроків перебуває в парламенті і зміни пройшли вже перше читання.

«Але є дебати у парламентарів, вони сперечаються про коли можна звільняти хлопців, коли ні.  У звичайному законодавстві не існує демобілізації під час війни. На це ніхто не розраховував. Тому є різні питання: щодо ротації, відпусток», – заявив Зеленський.

Військові хочуть відповіді що можна удосконалити в законі про мобілізацію, а парламентарі хочуть побачити, які будуть наслідки для тих чи інших верств суспільства.

«Тому це питання виключно парламенту на сьогодні і їх дебатів, коли вони закінчаться в комітетах ВР, тоді будуть голосуватись, але всі ці дебати не зупиняли і не продовжували мобілізацію, вона йде своїм чином», – зазначив президент.

Прогнозують, що законопроєкт про мобілізацію може бути прийнятий Верховною Радою України вже до кінця березня. До нього надійшло 4 195 поправок, які зараз доопрацьовуються в комітеті та юридичному управлінні.

Читайте також: Володимир Зеленський після двох років повномасштабної війни озвучив кількість загиблих українських військових