Україна отримає ракети, але не Taurus

Поділитись

США таки надають Україні військову  допомогу, куди будуть входити ракети.  Військовий пакет також буде включати додаткові снаряди калібру 155-мм, ракети Apam та керовані реактивні снаряди калібру 227-мм Gmlrs

Йдеться про ракети Atacms у новому пакеті військової допомоги на суму $300 млн. Про це повідомляє Politico з посиланням на неназваних посадовців, котрі знайомі з темою.

Один з посадовців повідомив виданню, що пакет включатиме «певну кількість» ракет Apam, які використовуються проти піхоти та техніки.

Це старіша версія далекобійної ракети Atacms – у цій модифікації дальність складає близько 160 км та несе боєголовки з сотнями касетних бомб.

Цей же чиновник та ще один посадовець заявили, що пакет також включатиме додаткові снаряди калібру 155-мм й керовані реактивні снаряди калібру 227-мм Gmlrs.

Двоє посадовців заявили виданню, що пакет допомоги буде на $300 млн.

Представник Міноборони США заявив, що відомство змогло використати заощадження від попереднього армійського контракту на зброю для України.

Відомо, що увійде у пакет допомоги:

ПЗРК Stinger;
боєприпаси для HIMARS (ATACMS);
155-міліметрові снаряди, включаючи касетні;
105-міліметрові артилерійські снаряди;
системи АТ-4;
додаткові снаряди для стрілецької зброї;
підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
запчастини та інше обладнання.

Politico зауважує, що цей пакет є «лише тимчасовим рішенням». Як зазначив чиновник Пентагону, це «не альтернатива» для додаткового запиту президента Джо Байдена щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

США вперше за кілька місяців готуються оголосити про новий пакет військової допомоги України на $400 млн.

Кошти на цей пакет візьмуть із кредитів, які повернули Пентагону за нещодавні закупівлі. Новий пакет можуть виділити на тлі затримки додаткових коштів, виділення яких блокують республіканці в Палаті представників.