На кордоні з Польщею зупиняють автобуси з українцями

Поділитись

На кордоні польські протестувальники та поліція почали зупиняти автобуси з українцями. Про це повідомили у пабліках з посиланням на міністра з розвитку інфраструктури Олександра Кубракова. 

За словами міністра інфраструктури, автобуси зупиняють на в’їзді до Польщі та виїзді з Польщі. Пасажирів тримають без жодних пояснень.

“Ці дії неприпустимі щодо громадян України. Під час війни в Україні пасажирами таких автобусів є жінки з малолітніми дітьми, соціально незахищені верстви населення, військовослужбовці, які повертаються або їдуть на навчання. Спроба зробити їх заручниками протесту виглядає недоречною для цивілізованого світу”, — зазначив міністр.

Польська поліція заперечує, що протестувальники і поліцейські на заблокованому кордоні з Україною зупиняють автобуси із пасажирами.

“Ця інформація не відповідає дійсності, нічого подібного не відбувається. Ми як поліція абсолютно не контролюємо рух ані гуманітарної, військової та медичної допомоги, ані пасажирських автобусів. Вони проїжджають безперешкодно”, – заявила речниця поліції Польщі Катаржина Новак.

На місце виїхали також українські консули.

Консул України не зафіксував блокування пасажирських автобусів на кордоні з Польщею.

“Сповільнення руху може бути спричинене технічними причинами, повʼязаними з проходженням через коридор протестувальників інших транспортних засобів”,
— йдеться у повідомленні Генконсульства.

Читайте також: польська поліція хапає українських водіїв на кордоні