Непридатні до служби українські генерали вимагали мобілізовувати інвалідів

Поділитись
Новина про визнання непридатними до служби, а відтак і вилучення з військового обліку українських генералів Валерія Залужного і Сергія Шаптали буквально шокувала українське суспільство. 
 
Після звільнення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного з посади минуло трохи більше місяця. За цей час “залізному” генералу підшукали не тільки нову, але вже цивільну посаду посла України у Великій Британії, а й виключили з військового обліку. Так само і його бойового побратима і керівника Генштабу Сергія Шапталу. 
 
Тепер генерали вже ніколи не одягнуть військову форму, не будуть бойовими офіцерами і не святкуватимуть перемогу України над російськими окупантами у військовій формі. Зрештою, вони можуть наполягати взяти їх до війська навіть незважаючи на свою непридатність. 
 
Такі їхні дії в майбутньому малоймовірні, але все-таки не виключаються. Адже саме Валерій Залужний у контексті розгляду нового законопроєкту про мобілізацію вважав, що чоловіки з третьою групою інвалідності повинні служити у війську. А ті військові, хто вже має другу групу інвалідності, не можуть звільнитися зі служби. 
 
Про це нагадала нардепка Мар’яна Безугла, яка ще раніше вважала, що Залужного потрібно звільнити з посади Головнокомандувача ЗСУ. Вона задавалася питанням: якщо генералів Залужного і Шапталу виключили з військового обліку, то невже ЗСУ керували непридатні ?
 
 
«Інваліди» Залужний і Шаптала звільнились через ВЛК, але відстоювали мобілізацію осіб з інвалідністю 3 групи та заперечували можливість звільнитися особам з інвалідністю 2 групи
ЗСУ керували непридатні?
 
До слова, зовсім нещодавно Валерій Залужний привітав свого товариша Сергія Шапталу із днем народження, заявивши, що їм вже точно ніколи не буде соромно.
 
“Нам ще буде дуже важко, але точно вже ніколи не буде соромно.
Щасливий, що в цьому житті та під час війни Ви були поруч зі мною, людина для якої Україна справді понад усе.
 
З Днем народження, Друже !
 
Віримо в краще. Ми його вже заслужили”.