У Львові відбудеться виставка митця, що займається рельєфною пластикою на шкірі

Поділитись

Музей Митрополита Андрея Шептицького у Львові презентуватиме персональну виставку українського скульптора та художника, засновника жанру рельєфної пластики на шкірі Ігоря Копчика. Про це повідомив отець Севастьян.

Виставка присвячена 210 річниці від дня народження великого українського поета Тараса Шевченка. 
Львівський художник Ігор Копчик винайшов власну техніку тиснення на шкірі, що поєднує одразу кілька ремесел: створення рельєфних композицій у м’якому  матеріалі, ліплення з гіпсу та цементу, відливання з металу (ливарна техніка), тиснення на шкірі.

Для кожної зі своїх робіт художник власноруч виготовляє оригінальне кліше з металу, яке і стає його інструментом. Тиснення відбувається у гідравлічному пресі при температурі 100 градусів з використанням спеціальної твердої ґуми, щоб усі закутки кліше були відтиснені рівномірно.

Через складність процесу, Ігор Копчик створює не більше кількох робіт на рік. Твори представлені на виставці тематично об’єднані трьома темами:

– “Біблійними шляхами”
– “Шевченкіана”
– “Історія мого народу”

Експозиції музею розташовані на першому поверсі і всі приміщення музею є доступними для пересування на кріслі колісному.

У музеї є спеціально обладнаний туалет для осіб з інвалідністю. У подвір’ї музею є можливість для водія з інвалідністю запаркувати автомобіль. Ворота в це подвір’я
знаходяться (~45 м) ліворуч від головного входу в храм з тротуару.

При головній брамі до церкви (ліворуч 5 м), спеціально для користувачів крісла колісного, встановлено гідравлічний підйомник/ліфт.

Вхід безкоштовний.

Урочисте відкриття виставки відбудеться 3 березня 2024 року об 11:30 в Музеї Митрополита
Андрея Шептицького (м. Львів, вул. Максима Кривоноса, 1).

Що відомо про Ігоря Копчика.

Український скульптор та художник, член Спілки Художників України, засновник жанру рельєфної пластики на шкірі.

Народився художник 17 листопада. Зростав у селі Колодниці поблизу Львова в родині шевця.

У 1975 вступив у Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (тепер — Львівська національна академія мистецтв), де до 1981 навчався на кафедрі декоративної кераміки.

 

Займатися тисненням шкіри автор розпочав не випадково. Побувавши на Косівщині, Ігор надихнувся тамтешніми виробами майстрів та розпочав вивчати пластичні можливості шкіри, згодом перейшовши до її тиснення. Також художник почав створював меблі з різноманітним барельєфами та декоративною різьбою.

До створення рельєфних композицій на шкірі, Копчик працював над скульптурою малих форм. Його перша персональна виставка відбулася у 1986 у Музеї народної архітектури та побуту у м. Львові.

Відтоді художник провів понад 17 персональних виставок.

У 1996—1997 роках його пересувна експозиція була виставлена у німецьких містах — Мюнхені, Дрездені, Єні, Ґайдельберзі, Дармштадті,