Країни Балтії будують бункери та рови на кордоні з росією
Бетонні піраміди, рови та бункери. Саме так країни Балтії готуються до вторгнення країни агресорки росії. Про це пише видання The Times.
Країни Балтії зміцнюють тисячокілометрову ділянку своїх східних кордонів, найвразливішу у військовому плані ділянку флангу НАТО, так званою “лінією оборони Балтії”, яка складається із загороджень і бункерів.
“Кожен бункер матиме площу близько 37 кв. м, у ньому зможуть розміститися близько 10 солдатів, і він буде захищений від артилерійських ударів. Крім того, поблизу знаходитимуться склади з боєприпасами і такі споруди, як протитанкові міни, рови, колючий дріт і бетонні піраміди, відомі як “зуби дракона”, — уточнив заступника міністра оборони Естонії Сюзан Ліллевалі.
«Я сприймаю сьогоднішню ситуацію як велику спокусу для Росії напасти на Захід і країни НАТО, оскільки вони бачать нашу нерішучість у підтримці України», – сказала експрезидентка Литви Даля Грібаускайте, яка зустрічалася з Путіним, коли перебувала на посаді.
За її словами, вже занадто пізно для стримування, а натомість необхідно посилити захист – і терміново.
«Тому що у нас не буде навіть дня. Зовнішні території мають ширину 300 кілометрів, і йдеться не про дні чи тижні, а про години», – наголосила експрезидентка Литви.
Балтійські країни не чекають на інших. Вони збільшують витрати на оборону, купують системи ППО та берегової оборони, ракетні установки HIMARS і розглядають можливість ширшого призову до війська.
Естонія, наприклад, була найбільшим покупцем 155-мм артилерійських снарядів у ЄС минулого року. Вони погодилися побудувати сотні бункерів уздовж російського кордону. А Латвія ненадовго розглядала мінування цієї території, перш ніж відмовитися від ідеї.
Раніше ми наводили цитату естонського генерала.
«Вони націлюють на нас свою зброю, вводять усі дані, але насправді не натискають на курок», – сказав командувач Силами оборони Естонії генерал Мартін Герем.
«Росія поки не готова вступати у військовий конфлікт з НАТО. Це станеться не сьогодні чи завтра. Але навіть за рік чи пів року вони можуть зробити з нами щось дуже жахливе.
Їм не потрібно йти на Варшаву чи Берлін, чи навіть Таллінн. Це може прийняти форму невеликої військової агресії», – оцінив естонський генерал.