Європейський політик і його дружина померли в один день завдяки евтаназії

Поділитись

Вислів “жили вони щасливо і померли в один день” стає все більше популярним у Європі в частині відходу у кращий світ для тих пар, які, проживши довге спільне життя, хочуть разом залишити цей світ.

Йдеться про евтаназію, яка узаконена у багатьох країнах Європи. Легітимною вона є в Бельгії, Нідерландах, Колумбії, Канаді, Люксембурзі, Португалії, Іспанії та Австрії. У Швейцарії та в деяких штатах США такі процедури допускаються, але не узаконені.

Як пише видання “Главком”, колишній прем’єр-міністр Нідерландів Дріс ван Агт помер від евтаназії разом зі своєю дружиною Євгенією.

Їм обом було по 93 роки. У цій країні зростає кількість пар, які обирають спільний кінець життя. Про це пише Guardian.

Смерть експремʼєра та його дружини розглядають як частину тенденції до «спільної евтаназії», яка зростає в Нідерландах. Попри те, що ця процедура для пар усе ще є рідкістю, вона вперше була помічена у 2020 році, коли 26 людей померли через евтаназію одночасно з їхніми партнерами.

у 2021 році таких випадків було 32, у 2022-у – 58.

Ван Агт був прем’єр-міністром з 1977 року по 1982 рік. Після відходу з офіційних постів він продовжував брати активну участь у міжнародній політиці, зокрема у процесі врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту.

Дружину Євгенію, з якою політик прожив 70 років, називав упродовж цього часу «моя дівчинка». нідерландські медіа писали, що чоловік і дружина на старості років хворіли й «не могли бути одне без одного». Ван Агт так і не оговтався повністю після крововиливу в мозок у 2019 році.

З 2002 року в Нідерландах евтаназія та допомога у самогубстві дозволені у шести випадках. Це, зокрема, нестерпні страждання, відсутність шансів на полегшення та тривале незалежне бажання смерті. Таке бажання мають підтвердити спеціалісти.

Евтаназія – припинення життя людини у швидкий та безболісний спосіб. Евтаназія – один зі способів позбавити життя невиліковно хвору людину, коли вона про це просить. Загалом є три способи, які дозволяють людині піти з життя раніше. Це евтаназія, ортаназія й самогубство, асистоване лікарем. Як правило, основна умова для них – невиліковна хвороба, що завдає людині страждань.

Ортаназія – це коли лікар позбавляє пацієнта життя на прохання його офіційних опікунів, уповноважених осіб, батьків або суду. До ортаназії зазвичай вдаються тоді, коли людина в незворотній комі, а її життя підтримують спеціальні апарати.

Асистоване лікарем самогубство – найпоширеніший спосіб.

Медфахівець лише дає пацієнту летальний препарат або виписує рецепт на нього, тобто він не вирішує долю людини замість неї й не позбавляє її життя власними руками. А от евтаназія передбачає, що лікар сам робить смертельну ін’єкцію.

Асистоване самогубство легалізоване в більшій кількості країн саме через те, що лікар бере мінімальну участь у перериванні життя.