Депутати Львівської облради стали на захист Ірини Фаріон

За відому мовознавицю і “свободівку” Ірину Фаріон, яку 15-го листопада 2023 року звільнили з роботи з університету “Львівська політехніка”, заступилися таки депутати облради.

Під час сесії облради, яка відбулася сьогодні, 6-го лютого, депутати 55-а голосами ухвалили звернення до керівництва держави на підтримку звільненої з “Львівської політехніки” мовознавиці і професорки Ірини Фаріон. Про це Фаріон також згадала у себе на сторінці у телеграмі. Адже її сторінку у Фейсбук знову заблоковано і тепер через її пост про переможниць національного відбору на Євробачення 2024.

Ініціювали таке звернення однопартійці Ірини Фаріон з ВО “Свобода”. Отож депутати звернулися до Верховної Ради та Кабміну щодо неприпустимості переслідування захисників української мови.

«Історія ганебного цькування мовознавиці, професорки Ірини Фаріон – разючий приклад репресій проти тих, хто рішуче обстоює державний статус української мови та національний розвиток України», – йдеться у зверненні.

Депутати вимагають «припинити переслідування Ірини Фаріон і вжити дієвих заходів для утвердження та розвитку державної мови» та закликали «не допустити, щоб в Українській державі карали українців за українську мову».

Раніше депутати вже голосували за схоже звернення 28-го грудня, але тоді воно не набрало потрібної кількості голосів.

Перед тим за Ірину Фаріон заступилася Івано-Франківська міськрада, яка звернулася на сесії до СБУ (відкрили кримінальне провадження проти Фаріон) та Міносвіти та науки України із закликом «припинити цькування мовознавця та професора Ірини Фаріон».

Дві третини депутатів міськради Івано-Франківська, а також міський голова Руслан Марцінків є однопартійцями Ірини Фаріон у ВО «Свобода».

Нагадаємо, що Ірина Фаріон подала до суду на університет за своє звільнення.