Відставка Залужного: чи можемо говорити про президентський гамбіт ?

Після вчорашніх вкидів чи то пак інформації з інсайдерських джерел і відповіді на загал Міноборони що “ні, це неправда” емоції довкола ймовірної відставки Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного дещо вляглися.

У соцмережах Валерій Залужний має вражаючу підтримку, бо чимало користувачів навіть закликають воювати за нього. Звісно, ферзя (по іншому – офіцера), який, незважаючи на його можливості ходити як завгодно по воєнній шахівниці, треба також оберігати від раптових нападів.

Однак як і у випадку, коли суспільству наприкінці року представили новий законопроєкт про мобілізацію, а Валерій Залужний начебто заявив про потребу у нових 500 тисяч мобілізованих при майже мільйонній армії, хотілося почути аргументи саме Головнокомандувача.

Зрештою, Залужний виступив і пояснив, чому потрібна тотальна мобілізація. Вже згодом і президент Володимир Зеленський згадував про потребу у справедливій мобілізації. Мовляв, всі так всі. Але всі однаково рівні, як підтверджує історія, не бувають.

Сьогодні. після розмов, що нібито Володимир Зеленський запропонував Валерію Залужному іншу посаду, а Головнокомандувач не погодився на такі так би мовити компроміси, знову потребують комунікації безпосередньо з головною персоною ЗСУ.

Окрім короткої відповіді Міноборони і констатацією факту про те, що жодного такого указу на сайті президента немає, більше інформації про відставку Залужного не оприлюднювалося.

Натомість інформаційний вибух, а інакше це назвеш, таки відбувся. Бо якщо попередні порівняння рейтингів, апеляції нардепки “Слуг народу” Безуглої до Залужного про плани 2024, його бачення воєнних дій і відвідування передових ліній оборони були лише зондуванням настроїв українців, то вчорашній месидж про відставку став кульмінацією у темі Залужний – Зеленський.

Як вважають у Financial Times, Зеленський все одно відправить у відставку Залужного.

Чи посилить це рейтинги президента, чи мінить новий потенційний головнокомандувач ситуацію на полі бою з російськими окупантами, чи настане інший і не зовсім приємний для України сценарій продовження війни – невідомо.

Але західні медіа переконані у тому, що Зеленський ясно дав зрозуміти Залужному, що незалежно від того, прийме він якусь нову роль чи ні, його буде звільнено.

Видання пише, що Зеленський поки зачекає з відставкою через те, що інформація потрапила в ЗМІ.

Час лікує і робить нас мудрішими.