У Другому медичному об’єднанні з’явився сучасний апарат для реабілітації

У Другому медичному об’єднанні Львова з’явився новий апарат для реабілітації. Послуги на ньому пацієнти будуть отримувати безкоштовно. Принаймні так стверджують на сайті мерії.
Ротарі клуб «Львів Інтернешнл» передав сучасне реабілітаційне обладнання для відділення фізіотерапії та медичної реабілітації Другого медичного об’єднання Львова.
Тепер пацієнти зможуть безкоштовно займатися на тренажері для збільшення сили та об’єму рухів у суглобах кінцівок, на механічному та автоматичному апараті для тренування суглобів пальців рук, велотренажері, підвісній системі для реабілітації та механотерапевтичному обладнанні для кінетотерапії.
фото Романа Балука для Львівської міської ради
фото Романа Балука для Львівської міської ради
фото Романа Балука для Львівської міської ради
фото Романа Балука для Львівської міської ради

Загальна вартість всього обладнання (разом із тим, яке передали сьогодні) становить 25 тисяч доларів.

«Цей проєкт виник у співпраці Ротарі клубу з Другим ТМО, 4-тою комунальною клінічною лікарнею та Rotary District у Техасі (США), яке власне і профінансувало цей проєкт. Дуже приємно працювати з кваліфікованими людьми, професіоналами, які розуміють потребу і чітко знають, яке обладнання буде найчастіше використовуватись для допомоги пацієнтам.

Будемо раді і надалі допомагати та співпрацювати», – наголошує Наталія Долінська, паст-президентка Ротарі клубу «Львів Інтернешнл».

фото Романа Балука для Львівської міської ради
фото Романа Балука для Львівської міської ради
«Нам потрібно розвивати реабілітацію в амбулаторних умовах, враховуючи сьогоднішній час та військові дії. Сьогодні все обладнання, що було доставлено, має шалений попит. Пацієнтопотік настільки великий, що люди записуються на два тижні наперед, а деколи і більше», – розповідає Андрій Миськів, генеральний директор Другого медичного об’єднання Львова.

Найдорожчим із закуплених апаратів є рукавичка для пацієнтів з постінсультними ураженнями, яка використовується для розвитку моторики. Вона дає можливість пацієнту відновити функціонування руки.

«Цей проєкт націлений на потреби мешканців Львівської міської територіальної громади. Також у нас зараз проживає понад 100 тисяч переселенців, які також можуть користуватись цими послугами.

Впродовж останніх двох років фізична та психологічна реабілітація  є дуже важливими для людей. Люди в постійному стресовому стані, відтак хвороби, які колись вражали здебільшого старших людей, зараз суттєво помолодшали.

Навіть ми бачили молодого чоловіка, який займався на цьому обладнанні із фізіотерапевтами, що ще раз доводить, наскільки ці тренажери є потрібними. Дякуємо благодійникам за цю допомогу», – розповіла керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Марта Матюшко.

Зазначимо, що відділення фізіотерапії та медичної реабілітації Другого ТМО приймає пацієнтів із захворюваннями опорно-рухової, серцево-судинної, дихальної, сечостатевої, травної, ендокринної систем. Всі послуги є безкоштовні, за наявності електронного скерування від лікуючого лікаря на консультацію до лікаря-фізіотерапевта.

При поступленні всіх пацієнтів оглядає мультидисциплінарна команда (фізичний терапевт, лікар ФРМ, ерготерапевт, психолог, логопед, асистент фізичного терапевта), яка збирає анамнез, оцінює функціональний стан пацієнта і створює індивідуальну реабілітаційну програму.

Раніше відділення отримало від Ротарі клубу «Львів Інтернешнл» реабілітаційну бігову доріжку; апарат «Ампліпульс» для лікування імпульсним струмом синусоїдальної форми; апарат «Іскра» для дарсонвалізації – лікування імпульсним перемінним синусоїдальним струмом високої частоти, високої напруги та малої сили; бруси реабілітаційні з перешкодами.