Закон про мобілізацію: чоловіків з інвалідністю не призвуть, електронних повісток не буде…
Сьогодні, 10-го січня, третій день, відколи парламентський комітет розглядає і вивчає новий законопроєкт про мобілізацію.
Якщо члени комітету дійдуть згоди по усіх спірних і антиконституційних нормах цього законопроєкту, то документ може потрапити до сесійної зали, де його у першому читанні будуть розглядати депутати.
Щоправда, нині через намагання поставити питання про звільнення заступниці голови цього комітету нардепки Мар’яни Безуглої сесійне засідання було зірвано і спікер Руслан Стефанчук його закрив.
Інший заступник голови комітету Єгор Чернєв в ефірі телемарафону повідомив, що остаточного рішення в комітеті ще не прийняли. Він сподівається, що рішення нині таки приймуть.І наголосив, що у ньому не може бути нічого такого антиконституційного.
Чернєв сподівається, що парламентський комітет сьогодні дійде консенсусу і тоді документ може бути направлений на розгляд Ради з рекомендаціями від комітету. За словами нардепа, законопроєкт може бути ухвалений у першому читанні, а рекомендації і пропозиції мають бути прийняті до другого читання або інший варіант – повернення до уряду.
«Але все ж таки все це вирішує зал. У будь-якому випадку він має бути винесений в зал і там має бути прийнято рішення щодо подальшої долі цього законопроєкту. Я сподіваюсь, що сьогодні комітет вже прийме рішення з рекомендаціями і пропозиціями до цього законопроекту», – додав він.
Чернєв зазначив, що у Раді хочуть «збалансувати проєкт між мобілізаційними та примусовими нормами».
«Ми почистили цей законопроект. Наприклад, повістки через електронну пошту не мають надсилатися. Це неможливо проконтролювати, це неможливо з’ясувати, чи отримала це людина…
Або питання по вилученню відстрочки для інвалідів. Тут також були питання. Ми наполягаємо, щоб інвалідам першої, другої і третьої групи видавалася відстрочка або не підлягали мобілізації», – наголосив парламентар.