Якщо ставили вдома ялинку – приносьте її на утилізацію

Поділитись
У Львові традиційно після завершення різдвяних свят розпочинають працювати централізовані пункти збору ялинок для того, аби мешканці могли здати їх на утилізацію.
Із зібраних хвойних зроблять компост – органічну підживку, яка в майбутньому використовується для удобрення землі під час висадки дерев або квітів. про це пишуть на сайті мерії.
фото ілюстративне
фото ілюстративне

«Різдвяний цикл свят цьогоріч закінчився швидше, тому збір ялинок починаємо швидше. Управління з питань поводження з відходами спільно з ЛКП «Зелене місто» та ЛКП «Зелений Львів», як і торік, організували централізовані пункти збору ялинок. Шість локацій працюватимуть 8 і 13 січня.

Ялинки – це зелені відходи, а не тверді побутові, тому їх необхідно правильно та з користю утилізувати», – розповідає Роман Яцикович, начальник відділу комунікації і просвітництва управління з питань поводження з відходами.

Відтак залишити хвойні мешканці Львова можуть біля контейнерних майданчиків за адресами:

  • вул. Виговського, 34 (На майданчику біля Залізничної РА) – 13 січня;
  • вул. Володимира Великого, 14а (вхід в Кіноцентр, що у парку «Горіховий Гай») – 13 січня;
  • вул. Хоткевича – вхід в парк імені Папи Римського Івана Павла II, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці – 8 і 13 січня;
  • вул. Татарська, 4-8 (біля контейнерного майданчика) – 8 і 13 січня;
  • вул. Грабовського, 2 (біля контейнерного майданчика) – 8 і 13 січня;
  • вул. Шафарика, 16 – 8 і 13 січня.

Також мешканці громади можуть самостійно привезти хвойні на станцію компостування, що на вул. Пластова, 13, в ЛКП «Зелений Львів», за адресою вул. Замарстинівська, 167а, або ж привезти на ЛКП «Львівспецкомунтранс» на вул. Жовківська, 18.

Привозити ялинки можна в робочі дні – з понеділка по п’ятницю, з 09:00 до 16:00 год.

Як пояснює  начальниця відділу організації роздільного збору харчових відходів ЛКП «Зелене місто» Наталя Сеник, ялинку потрібно приносити без жодних прикрас, і пакувального матеріалу – шнурків, дротів, поліетиленових кульків. Із хвойних виготовлятимуть компост.

«Компост – органічна підживка, яка в майбутньому використовується для удобрення землі під час висадки дерев або квітів, овочів, фруктів тощо. Компост часто купують приватні садиби, а також наш компост став помічним при висадці дерев та кущів у Львові.

Минулого року ми отримали на утилізацію 29 тонн ялинок.

Загалом наша компостувальна станція переробляє всі органічні відходи, роздільно зібрані мешканцями та різними структурами міста. Це харчові продукти, гілля, листя», -наголосила Наталя Сеник.