Торги на згарищі: за відбудову будинку Шухевича йде боротьба

Поділитись

У своїй вчорашній заяві стосовно відбудови садиби  командувача УПА Романа Шухевича у Білогорщі, який 1 січня згорів під час атаки російських дронів, міський голова Львова намагався чітко передати свою позицію.

Мовляв, музей знаходиться на території громади і відбудовувати його також будуть за кошти громади. Але після війни. А тим, хто хоче попіаритися на патріотичних почуттях і збирається долучитися до процесу відновлення будинку Романа Шухевича, краще потратити свої сили і кошти на ЗСУ.

До такої реакції міського голови Львова, який вже 18-ий рік перебуває на посаді, призвела заява експрезидента Петра Порошенка, який зголосився за власний кошт відбудувати музей.

Не виключено, що й сам Андрій Садовий планує неодноразово “засвітитися” на відбудові музею і у такий спосіб нагадати електорату, що він дбає про національні цінності та історичні визначні постаті, шанує їх та залюбки за бюджетні кошти буде відбудовувати те, що знищили ворожі ракети та дрони.

Однак вже після заяви Садового у словесний піар з відбудови музею Романа Шухевича втрутився вірний слуга “Європейської солідарності” і Петра Порошенка нардеп Микола Княжицький почав перетягувати ковдру на себе, бо ж це його округ, тому, на його думку, має право на долучення до відбудови музею.

“Про музей Шухевича на Білогощі у Львові.
Його знищили російські дрони. Це мій виборчий округ.
Фонд Порошенка запропонував кошти для відбудови музею.
Мер Садовий чомусь не хоче зараз відбудовувати музей і радить приватні кошти витрачати на армію, а згодом відбудувати музей коштом міста. Дивна позиція.
Мер не має стосунку до музею.
Музей – власність області. А от будівлю справді орендували у міста.
Порошенко – найбільший приватний благодійник ЗСУ. Тому спонукання його до підтримки армії виглядає дивно.
Залишати музей знищеним – тішити агресора і втілювати його гидотні мрії. Володимир Зеленський неодноразово запрошував меценатів відновлювати заклади культури. Уряд вніс щойно закон про Музей Голодомору з метою залучити до його будівництва кошти Канади.
Пропоную забути про політичні суперечки.
Маємо разом з мером, Фондом Порошенка, керівництвом музею, громадськістю обʼєднатися і спільними зусиллями відбудувати музей Героя. І так само спільно допомагати ЗСУ”.
Схоже, що у “відбудові” музею Шухевича ще не всі дійові особи взяли участь…