Відомо, скільки продали Леокарт, від п’ятниці на лінії контроль !

Відколи у Львові розпочали продавати картки для проїзду у громадському транспорті Леокарт, мешканці міста придбали вже 60 тис. загальних транспортних карток ЛеоКарт. Про це повідомили на сайті мерії.
З такою карткою проїзд у всіх видах міського транспорту є найдешевшим для пасажира та складає 13 грн за одну поїздку.
Щоправда, у перші 10 днів роботи нової системи оплати і подорожчання водночас проїзду у громадському транспорті Львова, валідатори у транспорті не працювали на зчитування банківських карток, були проблеми і з Леокарт. Міський голова Андрій Садовий навіть вибачився, що львів’янам довелося переплачувати готівкою.
фото ілюстративне, автор: Роман Балук
фото ілюстративне, автор: Роман Балук
Загальні картки ЛеоКарт зараз можна придбати у 73 пунктах продажу – кіосках «Інтерпрес» та терміналах EasyPay на основних зупинках транспорту. Одночасно можна купити необмежену кількість карток. При цьому не потрібно жодних документів, що засвідчують особу чи інші ідентифікаційні дані покупця. Нагадаємо, вартість картки-носія квитка складає 60 грн. Важливо, що на загальній картці ЛеоКарт завжди має бути баланс для резервної поїздки. Тому, при купівлі, необхідно оплатити 60 грн за саму картку та внести депозит у розмірі 10 гривень. Цих 10 гривень залишається на балансі картки, що дає можливість пасажиру, навіть при нульовому балансі, здійснити одну резервну поїздку. Далі, аби активувати картку, її необхідно поповнити на суму від 1 гривні. Однак,  пасажирам рекомендують поповнювати карту на суму не меншу, ніж вартість однієї поїздки. Поповнити баланс картки можна у кіосках «Інтерпрес» та у терміналах EasyPay (через введення коду картки). А також онлайн – через застосунок чи веб-сайт EasyPay. Перевірити залишок коштів на транспортній картці можна: за допомогою валідаторів у салонах транспортних засобів, через термінали, застосунок і веб-сайт EasyPay та через кіоски «Інтерпрес». Карткою ЛеоКарт, так само як і банківською карткою, пасажир зможе одночасно оплатити свою поїздку та максимум – три додаткові. До прикладу, додатково можна сплатити ще за двох пасажирів і за один багаж, або ж за трьох своїх попутників. Детальніше про таку опцію – тут. Зауважимо, у Львові завершують роботи з відновлення безготівкової оплати у громадському транспорті міста. Щоб забезпечити належну швидкість інтернет-зв’язку для передачі даних про оплати, які накопичилися на валідаторах, SIM-картки “Київстар” на SIM-картки іншого оператора замінили вже у 500 транспортних засобах. Відтак, у цих транспортних засобах пасажири можуть розраховуватися за проїзд транспортною ЛеоКарт, банківськими картками, гаджетами з підтримкою NFC. «У транспортних засобах, де ще не перезавантажено бортові системи, можуть виникати труднощі при здійсненні безготівкової оплати. Просимо пасажирів із розумінням поставитися до можливого сповільнення у роботі системи та використовувати інший спосіб оплати, якщо не вдалося зареєструвати поїздку через валідатор», – додали у ЛКП «Львівавтодор».

Увага – п’ятниці, 22 грудня, на лінії контроль

За словами керівника департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олега Забарила, з п’ятниці, 22 грудня, після 10-денної перерви на всіх маршрутах знову повноцінно запрацюють контролери. Відтак, аби уникнути штрафу, пасажирів просять бути відповідальними та оплачувати/валідувати проїзд.
При сплаті готівкою – обов’язково отримати у водія квиток з QR-кодом. Якщо за проїзд розраховуєтесь безготівково – банківською карткою чи ЛеоКарт – переконайтеся, що поїздка зареєстрована: на валідаторі  з’явилась зелена відмітка та прозвучав одинарний звуковий сигнал. Пільговики та учні також мають валідувати свої ЛеоКарт. Штраф за неоплачений/незавалідований проїзд складає 300 грн.