Чи можна мобілізувати нардепів і як їх замінити, – відповіла депутатка

Сьогодні законотворці розробляють новий законопроект про рекрутинг та мобілізацію.

Одна із його авторок, заступник голови комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла на своїй сторінці у Фейсбук відповіла про запит суспільства на тему ймовірної мобілізації нардепів, які мають бронь від мобілізації.

Подаємо її міркування стосовно реалізації і наслідків прийняття такої норми.

Коли питають, давайте мобілізуємо нардепів Верховна Рада України.

Чи можна це зробити?

Технічно, так. Прибрати відстрочку в Законі, проголосувати, дочекатися підпису Президента і запросити київський ТЦК СП під час засідання видати усім повістки.А

А що далі?

Розбираємо:

 Для прийняття рішень Раді треба 226 голосів. Зараз нас залишилось 400. Половину можна мобілізувати і замінити наступними за списком. Половину, які вибиралися на мажоритарних округах, не заміниш. Бо треба на окрузі буде провести довибори. Це неможливо під час війни, і якщо мажоритарники підуть, то -50% нардепів. Це значить, що тоді не буде 226 голосів, щоб ухвалити рішення.

Які рішення нам потрібні ?

Я не буду зараз зупинятися на окремих реформах, до яких можна по-різному ставитись. Є ряд обʼєктивно-очевидного:

Закони, які продовжують переговорний процес для вступу до Євросоюзу.

Офіційні заяви країни щодо війни, які стимулюють інші парламенти до дій — такий собі «ефект доміно» і т.д.

Продовження воєнного стану та повʼязані закони. Бюджет країни та зміни до бюджету. Зміни до оподаткування.

Це все неможливо без Парламенту, а зміни до Конституції України, щоб віддати повноваження Кабінету Міністрів або Президенту, наприклад, не можливі під час війни. Як і зменшення кількості нардепів.

Є й така пропозиція 

Зробіть з них батальйон і хай приїжджають на пару днів голосувати. Все одно збираєтесь рідко.

Чому ми збираємось рідко? Бо ліниві тварюки. Ми збираємось десь раз на десять днів, щоб написати закон потрібен не один тиждень. Хто пише закони?»

Розбираємо:

Якщо Ви обурюєтесь якістю роботи нардепів і в той же час хочете перетворити їх на повних зомбі «прийшов, натиснув кнопку, пішов», то де логіка?

Хто тоді буде організовувати законотворчий процес? Чиновники з Кабміну? Чиновники з секретаріатів Парламенту? Аутсорс? Який буде контроль?

Давайте ідеї! Може, разом придумаємо і раціоналізуємо вид військової служби для нардепів Ради і чиновників Кабміну та ОП, а також пропрацюємо аутсорсинг:) Готова внести правку.

Відомо, що Безуглу сприймають по різному. Частіше негативно або радять йти, м’яко кажучи, за … кораблем. Але водночас депутатка у такий спосіб комунікує і принаймні виносить якісь ідеї для обговорення. А вже кожний робить свої висновки.