Україні потрібні ще півмільйона мобілізованих, демобілізацією не пахне

На підсумковій конференції президента України Володимира Зеленського Верховний головнокомандувач України заявив, що військове керівництво пропонує мобілізувати додатково ще 450-500 тисяч людей.

За словами  Зеленського, саме військові на одній з останніх ставок пропонували мобілізувати додатково ще 450-500 тис. людей, але наразі це питання допрацьовується.

Президент зазначив, що для такого рішення потрібно більше аргументів. Водночас Зеленський повідомив, що доручив розробити військовим та урядовцям новий план мобілізації. 

«Мобілізаційні закони повинні надати відповіді мені і суспільству передусім. Тому вони почали працювали над цим планом. Я поки що не побачив там демобілізації, а це питання номер один», – наголосив президент.

На переконання Володимира Зеленського, говорити про додаткові мобілізаційні сили можна лише враховуючи демобілізаційні процеси.

Також глава держави зауважив, що мобілізація буде коштувати Україні додаткових 500 млрд гривень.

Зеленський і Залужний

Стосунки Зеленського і Залужного – робочі. На цьому наголосив Володимир Зеленський.

Він має відповідати за результати на полі бою як главком, разом із Генштабом. Є багато там питань. І також командувач (ОСУВ) “Таврії”, який оперативним командуванням займався… Наступ – це складне питання: щось було, чогось не було, чогось не вистачає… Нам потрібні міцні кроки і результати… кожен день на кожній посаді.

Планую працювати, чекаю від них рішень (щодо мобілізації, допомоги на фронті, дуже конкретних речей на полі бою). Стратегія – зрозуміла, хочу бачити деталі. Вважаю, що це – справедливо, – підкреслив Зеленський.