У Львові перейнялися чистотою Щирецького водосховища

Поділитись
Йдеться про озеро Наварія (Щирецьке водосховище), річки Щирка, Малечковича та Ковир. Саме ця екосистема вимагає дбайливого підходу, щоб зберегти природні водойми екологічно чистими і використовувати їх для рекреаційних потреб.
Сесія міськради Львова підтримала підписання Меморандуму про співпрацю між Львівською міською радою, Пустомитівською міською радою, Сокільницькою сільською радою та Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну щодо намірів знайти спільні шляхи забезпечення чистоти цих водойм. Про це йдеться на сайті міста.

«Лише активна та скоординована співпраця в напрямі покращення санітарного стану та рекреаційної привабливості Щирецького водосховища та річок, які його наповнюють, дає шанс забезпечити право жителів громад на здорове довкілля та розвиток спортивного та рекреаційного потенціалу цієї території.

Відтак Меморандум передбачає спільне напрацювання Програми заходів з очищення та ревіталізації Щирецького водосховища у межах роботи спеціально створеної робочої групи», – пояснив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури мерії Орест Тимчишин.

Меморандум має головні три цілі, які є критично важливими для усіх сторін. А саме:

1. Зменшити забруднення Щирецького водосховища і його приток стоками побутової каналізації на території Пустомитівської та Сокільницької громади з метою покращення стану довкілля на території двох громад.

2. Збільшення спортивного і рекреаційного потенціалу озера Наварія (Щирецького водосховища) для використання жителями Львівської агломерації.

3. Створення єдиної системи поводження зі стоками на території трьох громад з метою комплексного вирішення питання забруднення Щирецького водосховища та спільного пошуку фінансування.

Меморандум набирає чинності від дня його підписання та є безстроковим.