У Львові виявили 176-ВІЛ позитивних осіб

Поділитись
Таку кількість осіб, що є носіями ВІЛ виявили у Львові упродовж цього року.
Як повідомили на сайті мерії, триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. У Центрі інтегрованих медико-соціальних послуг Другого медичного об’єднання Львова кожен охочий може безкоштовно пройти тестування і, за необхідності, отримати консультацію спеціалістів та терапію.

За статистикою, кожен четвертий українець не знає про свій ВІЛ-позитивний статус, а понад мільйон українців – інфіковані вірусним гепатитом С.

За 9️ місяців 2023 році у комунальних медичних закладах Львова протестували на ВІЛ 31 990 людей (21 111 з них – швидкими тестами). Виявлено 176 ВІЛ-позитивних осіб. Зокрема, у Другому медичному об’єднанні протестували 7202 людини, 78 з яких виявились ВІЛ-позитивними.

Медики наголошують: небезпека у тому, що ВІЛ-інфекція має безсимптомну стадію (5-20 років), яка передує СНІДу (якщо не отримувати антиретровірусну терапію).

З роками, коли вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) руйнує імунну систему, в людини з’являються часті герпеси чи молочниця. Людина може різко схуднути і відчувати стан, як при ГРВІ: підвищення температури (а інколи і без підвищення), збільшення лімфатичних вузлів, схожа на алергію висипка по тілу.

Характерною ознакою є позалегеневий туберкульоз, причину якого часто пацієнти шукають роками, поки їм не виявлять позитивний статус. Такий прояв – це вже СНІД (синдром набутого імунодефіциту).

«Жити з ВІЛ повноцінно – можна.

Люди на підтримуючій терапії живуть довго. Більше того, настільки знижується кількість вірусу, що інфекція не передається іншим. Знання свого ВІЛ-статусу – відправна точка для отримання профілактики, лікування, догляду та підтримки. Тяжких наслідків для здоров’я можна уникнути, якщо вчасно здати аналіз, виявити небезпеку та розпочати лікування, яке в Україні є абсолютно безкоштовним», – наголошують медики.

Пройдіть тестування на ВІЛ-інфекцію, якщо ви:

• мали незахищені статеві стосунки;

• часто змінюєте статевих партнерів;

• користувались голкою від шприца, яку вже хтось використовував до вас;

• мали контакт з біологічними рідинами іншої людини, наприклад, при аваріях, травмуваннях тощо;

• мали операцію з пересадки органів.

Один раз на рік проходити тестування на ВІЛ мають:

• люди, які за останні 12 місяців мали принаймні один сексуальний контакт з ВІЛ-позитивною людиною;

• люди, які вживають наркотики ін’єкційно, та їхні статеві партнери;

• чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками;

• люди, які надають сексуальні послуги за винагороду;

• трансгендерні люди;

• люди, які перебувають в установах виконання покарань та попереднього ув’язнення.

Швидке, конфіденційне та безкоштовне тестування можна пройти у таких локаціях міста:

– Центр інтегрованих медико-соціальних послуг Другого медичного об’єднання Львова (вул. Лемківська, 28; запис за телефоном: 063 864 03 87);

– у свого сімейного лікаря;

– пункт швидкого тестування AHF Checkpoint Lviv (вул. Антоновича, 20).

Про результат тестування знатиме лише пацієнт, ці дані не передають іншим людям.

Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.