Відома доля мозаїки на стіні стадіону СКА

Виявляється, що мозаїку на стіні стадіону СКА, про яку писав “Контент Медіа”, на щастя, не повністю  знищили. Щоправда, її могли заховати на багато років і десятиліть. Ймовірно також, що цю мозаїку значно пошкодили. Адже її закривали мінватою для утеплення, а, значить, забивали у стіну дюбелі досить великого діаметру.
Як повідомили на сайті мерії, зі слів заступника Садового Андрія Москаленка, мозаїка на фасаді стадіону СКА не знищена. Будівля належить Львівському університету безпеки життєдіяльності, який під час проведення ремонтних робіт закрив панно мінватою.
Відомо, що ця мозаїка внесена в перелік цінних та підлягає захисту. Москаленко стверджує, що мозаїка має бути повернута. Хоча у коментарях у соцмережах дописувачі наголошують, що частину мозаїки таки збили.
 «Цього тижня управління охорони історичного середовища розпочало ознаковувати мозаїки, які підлягають захисту, та виявило закриту стіну зі свіжим ремонтом замість мозаїки. Розпочали дослідження – хто і коли провів роботи. І чи мозаїка була знищена, чи демонтована. Стало відомо, що дані роботи провів Університет безпеки життєдіяльності. З ними розпочато перемовини.
Мозаїка, з наявної на сьогодні інформації, закрита мінватою, поверх якої виконано ремонтні роботи. Панно буде відкрите і повернуте», – написав на своїй Facebook-сторінці Андрій Москаленко. Ще у 2019 році місто затвердило перелік цінних мозаїк на території Львова і закликало власників будівель, де вони розміщені,  докластися до збереження цих творів. Нещодавно ці мозаїки розпочали маркувати міжнародним пам’яткоохоронним знаком «Блакитний щит».