Міністр освіти про звільнення Ірини Фаріон: де грань між мораллю і законом

Поділитись
Міністр освіти Оксен Лісовий прокоментував звільнення професорки і викладачки Ірини Фаріон з університету “Львівська політехніка”
“Відповідний наказ вже підписано ректором.
Студенти були, є і завжди будуть потужним рушієм змін та трансформацій.
Саме зі студентів розпочалася Революція Гідності в Україні, яка остаточно закріпила нас на євроінтеграційному шляху. Починаючи з 2014 року, тисячі студентів змінили аудиторії на окопи та пішли захищати свою державу, свої родини та свої цінності.
Цей період в історії України став точкою неповернення і запустив активний процес дерадянізації, час якої давно вже настав. Сьогодні ми продовжуємо позбуватися тіней радянського минулого і в системі освіти зокрема.
Дякую кожному і кожній за небайдужість, вміння відстоювати та захищати свої цінності. Це фантастична риса українців – студентів і молоді.
Позиція міністерства незмінна – людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти.
Сподіваюсь, СБУ у межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам та діям вже колишньої викладачки Львівської політехніки”.
Водночас під постом міністра чимало коментарів стосуються того, що саме міністр мав би захистити саме українську мову і воювати треба не з філологом, яка різко висловилася про російськовомних військових, а з колаборантами, які нав’язують саме російську мову на 32 році незалежності України.

Iryna Pototska

Вам, як міністру освіти, має бути соромно, що не стали на захист І.Фаріон. Тепер у нас звільняють за проукраїнську позицію, за вимогу розмовляти українською в Україні. А ті, що обкрадають і армію, і народ, нав’язують рашистську мову , і далі при посадах. Ганьба

Михайло Степнов

Проти Дубінського провадження відкривали чотири роки, викладачка з Дніпра, що забороняє студентам на парах говорити українською — працює.
Проти Фаріон і провадження, і звільнення. Малоросами були — малоросами й лишились.

Людмила Дюдя

ПРОСТО У ШОЦІ ВІД МОН…Боже, я не вірю, що цей допис міг написати Міністр освіти і науки України – держави, яка бореться у страшній війні з вічним заклятим московським ворогом за своє існування…порівняння так званого мітингу львівських студентів із Майданом – це його знецінення та зневага напередодні 10-ї річниці Революції Гідності…КОЛИ НАРЕШТІ В УКРАЇНІ ЗАКІНЧИТЬСЯ ПРАВОВИЙ НІГІЛІЗМ І ПРАВОВА ВІДСТАЛІСТЬ? ДЕРЖСЛУЖБОВЦІ ПІДТРИМУЮТЬ ВІДКРИТО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ? Згідно чинного трудового законодавства України вчинення аморального проступку має бути ДОСТОВІРНО ДОВЕДЕНО. Неприпустиме звільнення з роботи на підставі загальної оцінки поведінки особи у колективі чи в побуті або на підставі неконкретних чи недостатньо перевірених фактів, чуток тощо.
Також поняття аморального проступку у законодавстві чітко не виписано. Також це можуть бути тільки проступки вчинені на роботі і у робочий час! Не кожен проступок може вважатися аморальним. Окрім того, сам термін «аморальний проступок» не конкретизований законодавцем. Наказу про звільнення за такий проступок має передувати діяльність трудової комісії з терміном близько трьох місяців! МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА КЕРІВНИЦТВО УНІВЕРСИТЕТУ ВИДАВШИ ЦЕЙ НАКАЗ САМІ ПОРУШИЛИ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ!!! Такий наказ сам є радянщиною! ІРИНА ФАРІОН ВИГРАЄ УСІ СУДИ! А от “російськомовну” викладачку вуз у Дніпрі має звільнити на ЗАКОННИХ підставах – тут є пряме порушення Законів України. Але ця викладачка вже прикидається хворою, бо звільнити працівника, доки він (вона) на лікарняному, не можна.
Нагадаємо, що Оксен Лісовий у травні цього року відмовився від вченого ступеня кандидата наук.
Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.