У львівському Органному залі виступлять віртуози Литви

Поділитись
Вже скоро, 25 листопада, о 19:00 у Львівському органному залі відбудеться концерт «Віртуози Литви».
Легендарна литовська органістка Юрате Ландсберґіте разом із сином-флейтистом Вітаутасом Ошкінісом дасть сольний концерт у Львівському органному залі на підтримку України в часи війни. Про це повідомляє сайт мерії.

Юрате Ландсберґіте-Бехер – одна з найвидатніших литовських органісток. Вивчала орган у Литовській академії музики (LMTA). Має ступінь докторки мистецтв у галузі музики.

Як органістка Ландсберґіте-Бехер записала ряд творів для архівів литовського та німецького радіо, випустила близько 30 компакт-дисків.

Грала на органах у кафедральних соборах Риги, Мюнстера, Дрездена, Бамберга, Берліна, Сейняйокі (Фінляндія), Оттави (Канада), працювала церковною органісткою у Берлінській євангелічно-лютеранській Церкві святого Стефана, також є органісткою у євангелічно-лютеранських церквах Баварії та Литви.

Родина Ландсберґіте – знана й шанована в Литві. Батько органістки Вітаутас Ландсберґіс перший голова Сейму незалежної Литви та глава держави у 1990 році. Саме він, на думку, мисткині, зміг «відірвати Литву від Москви».

Свого сина Юрате назвала на честь діда. Він народився у січні 1991 року, коли на вулицях Вільнюса були радянські танки.

Вітаустас Ошкініс – флейтист. На концерті 25 листопада він гратиме в дуеті з Юрате.

Концерт у Львівському органному залі – це присвята шляху України до свободи.

«Цей виступ відображає всі наші почуття підтримки до України, до наших сестер та братів українців як частини європейської сімʼї. Твори у програмі, яку ми гратимемо, присвячені шляху боротьби за свободу, який пройшли країни Балтії», – розповіла органістка.

У виконанні Юрате Ландсберґіте і Вітаутаса Ошкініса звучатимуть як шедеври світової органної класики, так і знакові твори композиторів країн Балтії: Мікалоюса Константінаса, Юозаса Пакалніса, Айварса Калейса, Петеріса Васкса, Миколаса Наталевічуса. Особливе місце в програмі займають органні пʼєси, написані в памʼять про жертв радянського тоталітаризму.

Україні присвячено твір Томаша Юзелюнаса «Жовто-синя прелюдія», написаний на другий день після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Також органістка та флейтист виконають імпровізацію на теми українських пісень – «Пливе кача», «Місяць на небі», «Ой, у лузі червона калина».

Квитки на подію – на сайті https://kontramarka.ua./uk

Докладніше про всі події Органного залу можна дізнатися на його сайті.