Заблоковані фури на кордоні з Польщею: помер український водій, будуть переговори урядовців

Минулої суботи, 11 листопада, не доїхавши до України, у Польщі помер водій української вантажівки.

Сталося це перед пунктом пропуску “Дорогуськ – Ягодин” на парковці міста Хелм. 54-річний чоловік очікував там на перетин кордону, який від 6-го листопада заблокували польські водії.

Польські перевізники висувають Україні наступні вимоги: повернення практики дозволів для українських перевізників; посилення для іноземних перевізників правил перевезень за ЄКМТ (Європейська конференція міністрів транспорту); неможливість реєструвати компанії в Польщі, якщо їхня фінансова діяльність відбувається не на території ЄС; створення окремої черги для автомобілів на номерах країн ЄС; створення окремої черги на всіх кордонах для порожніх фур, отримання доступу до української системи «Шлях».

Українські вантажівки через кордон пропускають по одній на годину. Також поза чергою начебто пропускають фури з гуманітаркою та військовою допомогою.
А вже сьогодні, 13-го листопада, як повідомили на своїй сторінці у Фейсбук у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури, відбудеться зустріч на кордоні з польською стороною для розблокування пунктів пропуску.
До зустрічі запрошені Міністерство інфраструктури Польщі, представники воєводств, Директорату Єврокомісії з питань мобільності, Посольства України в Польщі та перевізники. Міністерство відновлення представлятиме заступник міністра Serhiy Derkach.
Разом з цим, за результатами перемовин Сергія Деркача та державного секретаря Міністерства інфраструктури Польщі Рафала Вебера, українською стороною вже було вирішено два порушені польськими колегами питання.
Йдеться про функціонування смуг для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» та оновлення функціоналу системи єЧерга – можливість замінювати водія для пустих вантажівок.
Окрім цього, польським колегам вкотре було запропоновано запустити порожній транспорт через пункт пропуску «Угринів – Долгобичув», де наявна відповідна смуга. Такий варіант дозволив би порожнім вантажівкам зменшити час очікування на перетин кордону. Чекаємо відповідного рішення.
ℹ️Довідково.
За минулу добу найбільший вантажний пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ» на виїзд з України змогло перетнути 27 транспортних засобів за добу. Меморандум встановлює цю кількість на рівні 680 вантажівок. Пункт пропуску «Рава-Руська – Гребенне» перетнуло на виїзд 40 транспортних засобів, меморандум фіксує 300 на добу, «Краківець – Корчова» – виїхали 227 вантажівок.